Newsy

Napisz swój tekst rowerowy i pokaż go światu!

Udostępnij

Kręci Cię rower albo wyprawy rowerowe? Spisujesz relacje z tras? Robisz zdjęcia podczas jazdy? A może kręcisz filmy?

Jeśli sądzisz, że mógłbyś w ciekawy sposób opowiedzieć o swojej rowerowej przygodzie poprzez stworzenie relacji tekstowo-zdjęciowej — napisz na [email protected] i prześlij nam próbkę swojego tekstu oraz kilka zdjęć. Może to być także cały tekst.

Jeżeli do tego nagrywasz ślady swoich tras w aplikacjach (plik GPX), to w ogóle fantastycznie! Niedługo zaprezentujemy je na zbiorczej mapie tras blogowiczów.

Twój wpis będzie widoczny na blogu Velomapy dla dziesiątek tysięcy osób każdego miesiąca. Co to oznacza? Tekst powinien być wartościowy dla rowerzystek i rowerzystów, którzy będą go czytali.

Dlatego zapoznaj się, jakie rowerowe wpisy będą pojawiać się na portalu.

Jakich tekstów szukamy?

Przede wszystkim stawiamy na to, by wpisy niosły wartość dla odbiorcy. Dlatego trzymamy się kilku zasad.

 1. Przyjmujemy wartościowe teksty

  Niestety, nie wszystkie przesłane do nas teksty znajdą się na portalu. Przyczyny mogą być różne. Aby Twój tekst się pojawił, zadbaj o to, by był:

  • ciekawy dla innych

   Przed wysłaniem do nas tekstu daj go do przeczytania rodzinie albo znajomym. Zobacz, co o nim powiedzą.

  • napisany poprawnie po polsku

   Zadbaj o to, by nie było w nim rażących błędów ortograficznych czy składniowych. Twój tekst przejdzie jeszcze dodatkową redakcję, więc jeśli piszesz fascynujące prace, ale masz na bakier z ortografią — nie przejmuj się, zredagujemy go.

  • mile widziane relacje ze szlaków

   Dodatkowe szanse na publikację mają wpisy dotyczące szlaków rowerowych. To okazja, by uzupełnić praktyczne opisy szlaków o barwne szczegóły, których doświadczyłeś/aś w trasie.

 2. Za pracę należy się nagroda

  Będziesz wskazany jako Autor/ka. Możesz być redaktorem Velomapy! Jeśli prowadzisz blog, kanał na YouTube, etc., możemy zamieścić linki do Twoich stron. Jeśli ktoś doceni Twoją pracę, będzie mógł łatwo Cię odnaleźć i zwiększyć grono Twoich sympatyków. Przyznasz, że to bezcenne?

 3. Wskazujemy Autora/kę

  Twoje imię i nazwisko będzie widniało przy tekstach, które tworzysz. Nigdy nie przypiszemy sobie autorstwa Twojego tekstu. Żeby docierać do większego grona osób, chcielibyśmy jednak promować Twój tekst w naszych social mediach. Fragmenty tekstu i zdjęcia możemy zamieszczać w publikowanych przez nas postach. Chyba nie będzie z tym problemu, prawda?

 4. Cenimy długofalową współpracę

  Miło byłoby nam, gdybyś chciał pisać regularnie, ale nie jest to wymóg. Jeśli jednak marzyłeś/aś o pracy redaktora albo chcesz zdobywać nowych sympatyków bloga, to możesz chcieć pozostać z nami na dłużej. Byłoby super!

 5. Nie dla kryptoreklamy

  Stawiamy na obustronny szacunek. Pamiętaj, że choć chętnie pokażemy, czym się zajmujesz, jakie strony prowadzisz i gdzie piszesz więcej tekstów, nie pozwalamy na kryptoreklamę w tekstach. Jeżeli chcesz promować swoją książkę, kalendarz, koszulki rowerowe lub cokolwiek innego, napisz otwarcie. Zrobimy wpis sponsorowany.

 6. Wpisy sponsorowane

  Decyzje co do takich wpisów podejmujemy indywidualnie. To powinno być w jakikolwiek sposób wartościowe. Jeżeli chcesz promować swoje wydarzenie, inicjatywę, produkt — napisz na [email protected].

Zostań autorem rowerowym!

Ale bez spiny. Piszesz tekst wtedy, kiedy masz czas i oddajesz, gdy naprawdę jest gotowy. To może być Twoja szansa na spełnienie marzenia o byciu redaktorem, przyciągnięcie nowych sympatyków na blog, albo zwyczajnie podzielenie się swoją zajawką z innymi. #Podążajswoimszlakiem

To jak? Odważysz się spróbować?

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz.

Artykuł powstał z rowerowej pasji. Jeśli chcesz, możesz za niego podziękować, wspierając nas przez buycoffee.

Udostępnij

Mateusz Chabros

Swoimi przygodami dzielę się, prowadząc profil Swoim Szlakiem. Jazdę rowerem lubiłem od dziecka. Kilka lat temu rower stał się moją największą pasją. Mam za sobą kilka wypraw rowerowych po Polsce i Europie. Na rowerze odpoczywam i szukam wyciszenia wśród natury. Jestem przekonany, że rower to idealny środek transportu po mieście. Dojeżdżam nim, gdzie się da w Poznaniu, w którym mieszkam.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się

Najpopularniejsze artykuły

mobilna velomapa