Wiślana Trasa Rowerowa - Małopolska

Długość: 243.1 km

Suma podjazdów: 3176 m

Suma zjazdów: 3256 m

Maksymalna wysokość: 280 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 133 m n.p.m.

Przejechałeś/przejechałaś już ten szlak? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj zdjęcie

Uwaga! Do ok. połowy lipca 2022 r. nieczynny z powodu remontu będzie prom rzeczny na Dunajcu między Wietrzychowicami a Siedliszowicami.

Odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej prowadzącej przez Małopolskę ma długość około 230 km. W dalszym ciągu szlak nie jest w pełni ukończony i zdarzają się odcinki poprowadzone w bezpośredniej bliskości ruchliwych ulic. Jednak w większości wiedzie z dala od miejskiego ruchu, a trasę postrzega się jako łatwą. Podczas wyprawy będzie można podziwiać przyrodę i Wisłę. Ponieważ szlak jest długi, pokonanie go w całości wymaga zaplanowania kilkudniowej wycieczki. Jednak jest też dobrą propozycją na krótszą rodzinną wycieczkę. Wyruszyć można rowerem klasycznym bądź szosowym, a rodziny z małymi dziećmi bez obaw mogą zabrać dla dziecka przyczepkę.

Trasa ma swój początek w Jawiszowicach, ale część osób rozpoczyna w Oświęcimiu. Następnie szlak wiedzie przez Skawinę, Tyniec, Bulwary Wiślane i Niepołomice, aż dotrzemy do Szczucina. Poza pięknymi krajobrazami na trasie można zobaczyć kilka ciekawych zabytków jak Opactwo benedyktynów w Tyńcu, Dom Malarek we wsi Zalipie, cmentarz na Szlaku I Wojny Światowej i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

W Wietrzychowicach można wjechać na Velo Dunajec.

Opinie użytkowników

Poradnik Bikepackersa

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się