Velo Metropolis

Długość: 239.3 km

Suma podjazdów: 727 m

Suma zjazdów: 750 m

Maksymalna wysokość: 275 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 186 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 203.1 km
utwardzona: 10.4 km
kostka brukowa: 5.14 km
bruk: 0.1 km
szuter: 4.63 km
nieutwardzona: 0.92 km
brak danych: 14.98 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Velo Metropolis
Velo Metropolis
Velo Metropolis
Velo Metropolis
Velo Metropolis
Velo Metropolis

Ślad trasy VeloMetropolis (EuroVelo 4) z objazdem zamkniętego/remontowanego mostu drogowego w Ostrowie (pozostałe warianty objazdu również na mapie). Gruntowych odcinków ok. 400 metrów.

Odcinek Oświęcim-Kraków
Odcinek Oświęcim-Kraków Heniu70

Jest to sugerowana, aktualna propozycja przejazdu śladem trasy EV4 od Jodłówka Wałki do Woli Batorskiej (dalej w przebiegu WTR, która wiedzie przez Kraków). Ślad prowadzi po wszystkich już asfaltowych/gotowych fragmentach i który objeżdża zamknięty most drogowy w Ostrowie k. Tarnowa najlepszym z możliwych rowerowych wariantów (można też przejechać Dunajec pociągiem między stacjami Tarnów Mościcie = Bogumiłowice). Z trasy łatwo wjechać na Velo Dunajec dzięki czemu można kontynuować podróż po Małopolsce.

Kraków
Kraków Heniu70

Ten ślad w większości nadaje się również pod "szosówki" , bo mamy praktycznie asfalt/twardo pod kołami (poza 400 m na objazdach mostu oraz 2,7 km szutrowym odcinku na wałach Raby, możliwy do objechania równoległymi drogami przez Majkowice).

Źródło: facebook.com/velomalopolska

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Robilem odcinek od Krakowa do Tarnowa. Cala trasa do Brzeska calkiem fajna. Natomiast odcinek od Brzeska do Tarnowa prowadzi drogami tuz obok autostrady, przez co nie jest to mila jazda. Slychac caly czas auta, brak drzew . Stanowczo odradzam ten odcinek drogi

  ogólna ocena:
  trudność: 1
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 2
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa