Velo Metropolis

Długość: 220.3 km

Suma podjazdów: 332 m

Suma zjazdów: 354 m

Maksymalna wysokość: 274 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 184 m n.p.m.

Ślad trasy VeloMetropolis (EuroVelo 4) z objazdem zamkniętego/remontowanego mostu drogowego w Ostrowie (pozostałe warianty objazdu również na mapie). Gruntowych odcinków ok. 400 metrów.

Jest to sugerowana, aktualna propozycja przejazdu śladem trasy EV4 od Jodłówka Wałki do Woli Batorskiej (dalej w przebiegu WTR, która wiedzie przez Kraków). Ślad prowadzi po wszystkich już asfaltowych/gotowych fragmentach i który objeżdża zamknięty most drogowy w Ostrowie k. Tarnowa najlepszym z możliwych rowerowych wariantów (można też przejechać Dunajec pociągiem między stacjami Tarnów Mościcie = Bogumiłowice). Z trasy łatwo wjechać na Velo Dunajec dzięki czemu można kontynuować podróż po Małopolsce.

Ten ślad w większości nadaje się również pod "szosówki" , bo mamy praktycznie asfalt/twardo pod kołami (poza 400 m na objazdach mostu oraz 2,7 km szutrowym odcinku na wałach Raby, możliwy do objechania równoległymi drogami przez Majkowice).

Źródło: facebook.com/velomalopolska

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się