Co to jest Patronite?

Patronite to polski portal, który łączy Autorów różnych projektów z Patronami, czyli osobami, które decydują się na wspieranie ich finansowo poprzez wpłacanie regularnych, comiesięcznych kwot. Patronem może zostać każdy, a przekazane środki Autorzy mogą przeznaczyć na dalszy rozwój swojej działalności. Gdy nie chcesz dłużej wspierać danego Autora, po prostu rezygnujesz.

Więcej o tym, jak działa Patronite

Podoba Ci się to, co robimy? Zostań Patronem Velomapy!

Patroni, którzy już nas wspierają:

Velomapę budujemy w dwójkę - Kacper i Mateusz - i przy wsparciu kilku osób. Dostrzegając, że nie ma portalu, na którym można by było znaleźć łatwo uporządkowane i praktyczne informacje o szlakach i zawodach, na początku 2020 r. Kacper zdecydował się założyć portal. W 2022 r. dołączył Mateusz i odtąd wspólnie staramy się wypracowywać pomysły i plany, jak jeszcze lepiej pomóc rowerzystom w planowaniu swoich wycieczek i wypraw rowerowych. Sami jesteśmy pasjonatami rowerowymi i poświęcamy się rozwijaniu Velomapy po godzinach naszych standardowych zajęć. Chcemy nim dzielić się z innymi rowerzystami, niezależnie od tego, czy złapali rowerowego bakcyla tydzień temu czy kręcą od dwóch dekad. Wierzymy, że Velomapa.pl to dziś duża społeczność ludzi, którym leży na sercu wzajemna pomoc i zbudowanie Rowerowej Mapy Polski.

Przeczytaj więcej o nas.

Obecnie znajdziesz tu szlaki rowerowe, możesz pobrać GPX, dodać zdjęcia i opinie, a najważniejsze posiadają praktyczne opisy. Możesz wyszukać także imprezę rowerową, znaleźć wyciskający poty podjazd rowerowy, a od niedawna znaleźć nocleg, gastronomię czy serwis na mapie Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, którą stale powiększamy o kolejne obiekty.

Jesteśmy z Wami na Facebooku, gdzie stale staramy się dodawać ciekawe treści. Znajdziesz nas też na Instagramie i LinkedIn.

Udaje nam się sukcesywnie zyskiwać kolejnych sympatyków. Każdego miesiąca przybywa 400-500 nowych obserwujących na FB, a strona rozwija się w tempie ponad 20% m/m.

Wkładamy w ten projekt mnóstwo serducha z myślą o rowerzystach, których spotykamy na co dzień podczas swoich rowerowych wycieczek. Coraz częściej słyszymy, że ktoś zna Velomapę, korzysta, dziękuje. To bardzo wiele dla nas znaczy.

Mieliśmy głosy od Was, że może warto założyć profil na Patronite. Teraz postanowiliśmy się na to zdecydować, ze względu na nowe plany, które przed nami.

Mamy ambitne i odważne plany, a te wymagają dużych nakładów finansowych do ich realizacji. Czujemy, że Velomapa to nie tylko nasz projekt - to projekt wszystkich Velomapowiczów. To w końcu społeczność go tworzy, dodaje zdjęcia, trasy, opinie, profile. Bez Was nasza praca byłaby bez sensu.

Dlatego zdecydowaliśmy się na Patronite. Nie wyciągamy ręki po łatwe pieniądze. Chcemy jedynie zwiększyć możliwości szybkiego rozwoju portalu. Jeśli Velomapa Ci w jakikolwiek sposób kiedyś pomogła, możesz sobie pozwolić i chcesz nas wspierać, możesz wpłacać wybraną kwotę. Nawet symboliczny, regularny datek, pozwoli nam zainwestować Twoje pieniądze tak, by serwis był jeszcze bardziej przydatny dla Ciebie i każdego rowerzysty, który go odwiedzi. O tym, że nie tylko planujemy, ale także ciężko pracujemy, mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię naszymi dotychczasowymi osiągnięciami.

Więcej o tym, dlaczego założyliśmy Patronite.

Na co przeznaczymy Twoje pieniądze?

Przekazane środki chcemy przeznaczyć na dalszy rozwój Velomapy.com, a w szczególności:

Co otrzymasz w zamian?

Chcemy Ci podziękować za Twoje wsparcie, bo to dzięki Tobie mamy szansę zrealizować nasze odważne plany! Dla każdego Patrona przygotowaliśmy zniżki na zakupy u naszych Partnerów oraz kilka dodatkowych nagród.

Nasi Partnerzy, którzy zaoferowali zniżki dla Patronów:

W jaki sposób nas wesprzeć?

Zaloguj się lub załóż profil na Patronite, odnajdź nasz profil i wybierz próg wsparcia, którym chcesz nas obdarowywać. Co miesiąc z Twojego konta na cele Velomapy przekazana zostanie automatycznie wskazana kwota. Oczywiście, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Szczegółowy poradnik krok po kroku, jak zostać Patronem, znajdziesz tutaj .

A jeśli nie możesz obecnie wspierać nas finansowo, po prostu bądź z nami! Załóż swój profil, dodaj zdjęcia do szlaków lub swoją opinię, zaprezentuj własną trasę rowerową, bądź z nami w social mediach, przekaż nam swoje sugestie i pomysły, podziel się wiedzą i dobrym słowem o Velomapie z innymi!

Dziękujemy!