Climate Classic Poland logo

Climate Classic Poland

https://climateclassic.pl

Organizowane przez fundację Cycling 4 Climate rajdy Climate Classic z powodzeniem zjednoczyły kolarzy w Holandii, Belgii, Francji, Włoszech i w Polsce, aby zwrócić uwagę na problem podnoszenia się poziomu mórz, będący konsekwencją ocieplenia klimatu i topniejących lodowców.

Pierwsza polska edycja rajdu Climate Classic odbyła się 28 maja 2023 r. Blisko 350 kolarek i kolarzy o zielonych sercach wystartowało z Gdańska i przemierzyło Żuławy Wiślane, aby zwrócić uwagę na problem zmian klimatu i zmobilizować nas wszystkich do pilnych działań pro- środowiskowych. Łącznie pokonali oni prawie 50.000 km. Dwa długie dystanse (110 i 250 km) były metaforą kolektywnego wysiłku potrzebnego do spowolnienia zmian klimatu.

Druga edycja rajdu Climate Classic Gdańsk odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, każdy uczestnik rajdu będzie musiał obliczyć swój własny ślad węglowy i złożyć zobowiązanie do jego redukcji.

Aktualnie nie ma dodanych nadchodzących wydarzeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa