Garmin MTB Series logo

Garmin MTB Series

https://mtbseries.pl/

Garmin MTB Series to cykl imprez organizowanych dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Od chwili powstania cieszy się niesłabnącą popularnością amatorów dwóch kółek. Wyznajemy zasadę: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa! Pierwsza edycja Garmin MTB Series rozegrała się 2014 roku!

Nadchodzące wydarzenia:

Garmin MTB Series Elbląg

2022-09-24

Elbląg

dystanse: 25 km, 50 km

mtb

wyścig

W tym roku pierwszy etap Garmin MTB Series 2022 rozegra się 24.09.2022 w Elblągu.
Na pierwszy ogień tegoroczna rywalizacja Garmin MTB Series 2022 rozpocznie się od startu w Bażantarni. W tym roku najmocniejszy, najbardziej wymagający technicznie etap przygotowaliśmy na samym starcie cyklu! Bażantarnia, w której rozegrają się zawody, przywita Was sporą ilością singli, mocnymi podjazdami i oczywiście szybkimi zjazdami (np. zjazd z Góry Chrobrego, z której można podziwiać piękną panoramę Elbląga). Kto tutaj już startował w poprzednich edycjach ten doskonale wie, jak bardzo różnorodna i niezwykle ciekawa to trasa.

Trasy
mapy i pliki GPX

Garmin MTB Series Tolkmicko/Kadyny

2022-10-01

Kadyny

dystanse: 25 km, 50 km

mtb

wyścig

Drugi etap i… nowość na mapie cyklu! 01.10.2022 Garmin MTB Series po raz pierwszy zawita do Gminy Tolkmicko, a cały start rozegra się w Kadynach.
Etap Tolkmicko/Kadyny poprowadzony będzie przez malownicze lasy Wysoczyzny Elbląskiej, w tym przez Lasy Kadyńskie. Start znajdować się będzie w urokliwej, leżącej nad Zalewem Wiślanym miejscowości Kadyny. To tutaj na początku XX wieku swoją letnią rezydencję miał cesarz Wilhelm II. W byłej rezydencji znajduje się piękny obiekt hotelowy Kadyny Folwark Hotel&Spa z kompleksem stajni. Tutaj znajduje się również jedno z najstarszych drzew w Polsce - Dąb Bażyńskiego. Trasa etapu prowadzić będzie wymagającymi ścieżkami znajdującymi się w Lasach Kadyńskim, m.in. przed Dolinę Grabianki, Białą Drogę oraz Czarną Drogę. Nie zabraknie pięknych widoków, wymagających podjazdów oraz technicznych zjazdów.

Trasy
mapy i pliki GPX

Garmin MTB Series Gdańsk

2022-10-08

Gdańsk

dystanse: 25 km, 50 km

mtb

wyścig

Na finale Garmin MTB Series spotkamy się 08.10.2022 i rozegra się on w Gdańsku.
Trasy Garmin MTB Series Gdańsk poprowadzone zostaną szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nadmorskie położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym. Start zawodów odbędzie się z ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice ZOO). Potem czekają na Was odcinki o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie oczywiście wymagających podjazdów, czy krętych ścieżek. Nie ma co ukrywać, Gdańsk jest jedną z Waszych ulubionych lokalizacji, gdzie można świetnie się pościgać!

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą wszystkie 3 imprezy z cyklu Garmin MTB Series (Elbląg, Tolkmicko, Gdańsk) na danym dystansie wezmą udział w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2022.

Trasy
mapy i pliki GPX

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się