Rower to wolność. Gravel* to przygoda. To czas spędzony blisko natury, a z daleka od cywilizacji. I takie jest główne założenie tej imprezy: „Pyra Trail” to maraton, którego znaczna część trasy biegnie drogami „terenowymi” (choć po prawdzie około 1/5 trasy przypada na asfalt). Jednak szutrowe alejki, leśne dukty, polne ścieżki to ten rodzaj nawierzchni, który preferujemy. Pyra Trail jest zatem zupełnie odmienna od organizowanego przez nas Kórnickiego Maratonu Turystycznego. Skoro bowiem większość jej trasy wypada w terenie oddalonym od cywilizacji, to do uczestnika należy takie zaplanowanie jazdy, by na trasie nie skończyło mu się „paliwo”. Nie ma gotowych punktów wsparcia (jak na KMT), a i sklepy w miejscowościach niekoniecznie zawsze muszą być otwarte. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy serwisu rowerowego (jest szansa, że dwóch miejscowościach będą one czynne przez krótki okres czasu) zjazd z oficjalnej trasy oznacza, że uczestnik musi wrócić na ślad w miejscu, w którym go opuścił.

Pyra Trail to również impreza integracyjna. Ognisko (oczywiście z pieczonym ziemniakiem w pakiecie) w piątek, przed startem, sobotnio – niedzielne podsumowanie, plus wyjątkowa atmosfera to dla nas jeden z najważniejszych celów tego maratonu. My dbamy o to, byście się u nas dobrze czuli, a Wy… bawcie się dobrze.

* ten „gravel” to tak umownie. Oczywiście maraton można przejechać (a przynajmniej próbować to zrobić) każdym rowerem (w tym szosowym, acz to się akurat raczej nie uda). I choć preferujemy gravele, to jednak od Was zależy, na jakim rowerze ruszycie na szlak…

Nadchodzące wydarzenia:

Pyra Trail 2023

2023-06-17 /
2023-06-18

Kórnik / Radzewo

dystans: 300 km

gravel

wyścig

Zapisy od 01.12.2022 przez nasz profil na b4sportonline.pl

Więcej informacji na stronie maratonu lub na profilu FB Pyry

https://www.facebook.com/Pyra.Trail

Trasy
mapy i pliki GPX

Kórnicki Maraton Turystyczny

2023-08-05 /
2023-08-06

Kórnik / Radzewo

dystanse: 100 km, 300 km, 500 km

szosa

rekreacja

Maraton odbywa się zawsze w pierwszy weekend sierpnia. Start uczestników następuje z bazy w Radzewie (start honorowy), a po krótkim dojeździe na rynek w Kórniku maratończycy ruszają w trasę 500 / 300 / 100 km (do wyboru) ze startu ostrego. Co istotne: co roku trasa maratonu (na każdym dystansie) jest inna.

Oczywiście ów „start ostry” nie oznacza, że macie rwać nie wiadomo jak szybko do mety – maraton nie ma charakteru wyścigu, a jest raczej imprezą towarzyską skierowaną do entuzjastów pokonywania długich dystansów na rowerze.

W KMT każdy, kto zmierzył się z wybranym dystansem i dojechał do mety – jest zwycięzcą. Nie ma „pierwszych” i „ostatnich”. Jest dobra zabawa, przygoda i rower. Czyli to, co lubicie najbardziej. Tak, jak i my, organizatorzy, czyli KBR Kórnik. W 2023 roku odbędzie się już 9 edycja Maratonu. Zapraszamy, zapisy od 01.02.2023.

Trasy
mapy i pliki GPX

Zimowy Szwung 2023

2023-12-02 /
2023-12-03

Kórnik

dystanse: 25 km, 50 km, 100 km, 150 km

gravel

wyścig

Zimowy Szwung to nocny wyścig rowerowy, rozgrywany na dwóch niezależnych dystansach: 25 km (MINI), 50 km (MIDI), 100 km (MAXI) oraz 150 km (HARD), wytyczonych prawie całkowicie na drogach leśnych i polnych. Wszystkie dystanse oferują najlepsze, co można znaleźć w okolicy Kórnika, ostre podjazdy, nocny sprint po wymarłej bazie rakietowej czy singletracki wzdłuż Warty i Kopli. Zapisy od 01.09.2023. Szczegóły na stronie www i na profilu KBR na Facebooku.

Trasy
mapy i pliki GPX

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się