Maraton Pomorza Środkowego to impreza skierowana do amatorów ścigania się na rowerach MTB, ale także amatorów wycieczek rowerowych.
Organizatorzy w tym roku przygotowali cztery trasy do pokonania przez startujących.

Nadchodzące wydarzenia:

VIII Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego

2022-06-16 /
2022-06-16

Kępice Ośrodek wypoczynkowy Sobótka

dystanse: 1 km, 5 km, 30 km, 60 km

mtb

wyścig

rekreacja

VIII Maraton Pomorza Środkowego to impreza skierowana do amatorów ścigania się na rowerach MTB, ale także amatorów wycieczek rowerowych.
Organizatorzy w tym roku przygotowali cztery trasy do pokonania przez startujących.

Pierwsza z nich najbardziej wymagająca o długości 60 km skierowana jest do zawodników licencjonowanych i ścigających się w zawodach amatorskich. Tutaj obowiązuje limit 60 zawodników startująych w imprezie, a więc kto pierwszy ten leprzy.

Druga o długości 30 km to trasa przygotowana do amatorów bez licencji. Wyjątkiem są dzieci w wieku do 18 lat, które mogą ścigać się na tym dystansie z licencjami zawodniczymi. W wyścigu na dystansie 30 km obowiązuje limit 100 startujących.
Kolejna trasa to typowo amatorska o długości około 5 km gdzie rodzinnie będzie można pokonać przygotowany dystans bez rywalizacji.
Najkrótszy odcinek o długości około 1 km został przygotowany dla najmłodszych dzieci przedszkolnych.
Termin imprezy to oczywiście 16 czerwca czyli czwartek i to nie przypadkiem. To dzień święta kościelnego i dnia wolnego od pracy, a więc już możecie panować start w imprezie gdyż zakładamy, że w waszym kalendarzu ten dzień był również bez startu.

Trasy
mapy i pliki GPX

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się