Mazurskie Tropy to terenowe zawody na orientację z trasami rowerowymi i pieszymi (lub biegowymi – jak kto woli). Zadaniem uczestników jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych w określonym limicie czasu, przy pomocy mapy.

Na Mazurskich Tropach do wyboru są następujące trasy:

TP25 – trasa piesza (do 25 km)
TP50 – trasa piesza (do 50 km)
TR50 – trasa rowerowa (do 50 km)
TR130 – trasa rowerowa (do 130 km)
Trasa rekreacyjna – trasa piesza (8 – 10 km)

Rajd przeznaczony jest dla wszystkich – bez względu na wiek i kondycję. Zarówno dla tych, którzy pragną sprawdzić wydolność swojego organizmu, pobić swój kolejny rekord na danym dystansie, jak również tych, którzy po prostu chcą aktywnie i ciekawie spędzić czas na łonie przyrody.

Nadchodzące wydarzenia:

Mazurskie Tropy - zawody na orientację

2024-06-15 /
2024-06-15

Mikołajki

dystanse: 50 km, 130 km

inne

Dość masz zawodów po ustalonej trasie? Znudziły Ci się wycieczki tam i z powrotem?

Zapraszamy na kawał orientacyjnej przygody! Mazurskie Tropy to zawody na orientację, w których pieszo bądź na rowerze poszukujesz punktów kontrolnych poukrywanych w terenie. Punkty zaznaczone są na mapie, którą dostajesz tuż przed startem. W terenie występują zaś w postaci lampionu z perforatorem, służącym do potwierdzenia obecności na karcie startowej. Punkty ukryte są w charakterystycznych, ale nieoczywistych miejscach takich jak np. rozwidlenie jarów, zakręt ścieżki, brzeg jeziora, wzniesienie, róg polany, ambona itp. Zawody trwają cały dzień, uczestnicy na trasach spędzają od kilku do kilkunastu godzin.

Jakie są trasy?

Mazurskie Tropy rozgrywane są na następujących trasach:
TP25 – trasa piesza do 25 km
TP50 – trasa piesza do 50 km
TR50 – trasa rowerowa do 50 km
TR130 – trasa rowerowa do 130 km
Trasa rekreacyjna – trasa piesza ok. 15 km

Dystanse podane przy każdej z tras, oznaczają liczbę km jakie pokona osoba, która odnajdzie wszystkie punkty kontrolne. Nie jest konieczne odnalezienie wszystkich punktów!

Kto może wystartować?

Zapraszamy wszystkich! Biegaczy, piechurów, turystów i ścigantów. Starych i młodych, doświadczonych weteranów i początkujących. Osoby nastawione na wynik, jak i tych którzy szukają przygody lub chcą poznać nowe miejsca, zanurzyć się w dziką przyrodę i malownicze krajobrazy. A przede wszystkim tych, którzy chcą poznać innych ludzi z pasją!

Trasy
mapy i pliki GPX

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa