Oto niezwykłe wydarzenie, jakim będzie 800 kilometrowa podróż 🚲 wzdłuż rzeki Warty ♒
✅ Start: 13.08.2022 🌞
✅ Gdzie: Źródło rzeki Warty ⛲ ➡ Zawiercie-Kromołów
✅ Trasa: ok. 810 km ✨
✅ Meta: Ujście Warty do Odry 🌊 ➡ Kostrzyn nad Odrą
✅ Limit: max. 130 godzin ⏳

Wasza przygoda rozpocznie się na Śląsku w Kromołowie, obok kapliczki św. Jana Nepomucena⛪, gdzie bije źródło rzeki Warty⛲. Ślad prowadzić Was będzie przez większość trasy dosłownie tuż obok rzeki ♒ tak byście poznali jej uroki od podszewki 😉
Jedno możemy obiecać, każdy asfalt będziecie traktować jak nagrodę 🏆 bo łącznie na trasie będzie go tylko niecałe 20%. W zamian aż po horyzont 🏜 będą się ciągnąć szutrowe 🚲 autostrady ale nie zabraknie też piaszczystych ścieżek ⛱.
W końcu to Przygodowy Ultramaraton Rowerowy.
Dla miłośników spania 🛏🌙 tuż przy trasie będzie to wymarzona impreza, bo wzdłuż Warty jest ponad 💯 altanek ⛩ , nierzadko z 🚻 i miejscem na 🔥.
A kiedy już dotrzecie do samiutkiego ujścia Warty to każdy z Was będzie chciał nie jedno zdjęcie 📸, a aż trzy - z 🔻🔺, z 0️⃣ i z 🇵🇱.
Na mecie w Kostrzynie nad Odrą, czekać na Was będzie medal 🎖, koszulka finishera 👕 oraz atrakcja 🎁, jakiej nie znajdziecie na żadnym innym ultra.

❗ Zapisy pod linkiem: https://bit.ly/3jNtBwx 🙂

Gotowi na przygodę, której nie zapomnicie, a może nawet i pokochacie ⁉

Nadchodzące wydarzenia:

Przygodowy Ultramaraton Rowerowy Warta 800

2022-08-13 /
2022-08-18

Kormołów/Zawiercie

dystans: 800 km

gravel

wyścig

Warta to trzecia pod względem długości rzeka w Polsce. Niestety niedoceniana, a przecież to ona była świadkiem narodzin Polski. To nad nią powstawały pierwsze polskie grody, zamki warowne czy też twierdze. To na Ostrowie Tumskim - wyspie na Warcie pochowano pierwszych władców i królów Polski.

Zapraszamy Was na średniowieczne trakty, po których podróżowały najróżniejsze pojazdy, ale także na ścieżki, które rzadko odwiedzają nie tylko rowerzyści. Odkryjemy przed Wami piękno przyrody, której trudno szukać gdzie indziej, bo Warta to rzeka słabo uregulowana, a przez to niezwykle malownicza. Kiedy już pojawiają się wały to droga po nich daje możliwość podziwiania rzeki, ze względu na niewielką ich odległość od płynącej wody.

Ślad prowadzić Was będzie faktycznie wzdłuż rzeki, czasami o rzut kamieniem, a czasami centymetry od koryta rzeki. Mimo to, przedzierania się po krzakach nie zaznacie, a jazdy po trawiastych wałach będzie może ździebko. Nie będzie też ciągnących się kilometrami asfaltów, bo to w końcu ma być przygoda, a nie wyścig szosowy 😉. Będą za to świetne szutry, czasami lepsze niż na gravelowych imprezach. Będą też dobre utwardzone drogi leśne i polne, ale będzie też i trochę piachu, z którym wiemy, że sobie poradzicie.
Zapraszamy Was na przygodę, której nie zapomnicie, a może nawet pokochacie.


Przed Wami 800 kilometrów wzdłuż Warty i parę dodatkowych kilometrów rundy honorowej po Kostrzynie nad Odrą.

Trasy
mapy i pliki GPX

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się