Mont Ventoux (z Bedoin)

Długość: 21.4 km
Średnie nachylenie: 7.4 %
Maksymalne nachylenie na 100m: 13.7 %
Przewyższenie: 1581 m
Maksymalna wysokość: 1890 m n.p.m.
Minimalna wysokość: 309 m n.p.m.
Punkty trudności: 1344

Zdobyłeś/zdobyłaś już ten podjazd? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Podjazd na Mont Ventoux to jeden z najbardziej kultowych podjazdów rowerowych w Europie. Jest celem nie jednego kolarza. Wielokrotnie pojawił się na trasie Tour de France. Podjazd można zacząć w trzech różnych miejscach, jednak miasteczko Bedoin jest tym najpopularniejszym miejscem startu.

Mont Ventoux jest nazywany Olbrzymem Prowansji (szczyt dominuje nad całą deltą Rodanu). Masyw jest wystawiony na silne uderzenia wiatrów co może szczególnie utrudnić zdobycie tego szczytu. Po drodze można podziwiać iście księżycową scenerie.

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Z pewnością Mont Ventoux to wyjątkowa góra za sprawą łysiny jaka jest w okolicach szczytu. Natomiast w materii trudności samego podjazdu żadna z trzech dróg nie należy do ekstremalnych. Jednak trzeba pamiętać że jest mimo wszystko wymagająca mamy tam ponad 20 kilomketrów stałego podjazdu, od momentu gdy wyjedziemy z zalesionego terenu mogą też dokuczać porywy wiatru jak i sam wiatr. Ja trafiłwem na dość spory ruch kolarzy do góry jak i w dół + do tego często auta "opiekunów" stających często na poboczach by zrobić zdjęcia. Zresztą zdjęcia także robią na stałe ustawienii pstrykacze wręczając przejezdzającym kolarzom wizytówkę i póżniej można sobie kupić fotkę z podjazdu pod Mont Ventoux taka przyjemność to 20 euro za zdjęcie oczywiście jak kupujemy ich więcej to cena maleje. Widoki o ile traficie na dobrą przejrzystoiść powietrza są naprawdę wyjątkowe. Reasumując napiszę tak, dla tych dwudziestu kilku kilometrów warto wsiąść w auto czy polecieć jak kto woli tylko po to by tam wjechać. Dodam że poza samą wyjątkowa górą Mont Ventoux przepiękne są jej okolice z uwzględnieniem olbrzymich pół lawędy.
  ogólna ocena: 4
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 4
  ruch samochodów: średni
  widoki/krajobraz: 4

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa