Vojak (od Vranja)

Długość: 13.9 km
Średnie nachylenie: 8.0 %
Maksymalne nachylenie na 100m: 27.2 %
Przewyższenie: 1112 m
Maksymalna wysokość: 1375 m n.p.m.
Minimalna wysokość: 263 m n.p.m.
Punkty trudności: 1225

Zdobyłeś/zdobyłaś już ten podjazd? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Najwyższy szczyt Istrii (1 394 m)
Malownicza trasa przez park przyrody Vela Ucka. Pierwsze osiem kilometrów trasy jedziemy szeroką, niezbyt ruchliwą, bardzo dobrej jakości drogą. Za zjazdami na autostradę zaczyna się zabawa (koniec na ósmym kilometrze)- odcinek ten zawiera kilka naprawdę stromych fragmentów.
Zjeżdżamy na boczną drogę prowadzącą na szczyt. Szosa jest wąska, momentami gorszej jakości, sporo żwiru, piasku, kamieni i innych artefaktów lasu - na zjeździe trzeba zachować czujność.
Na początek kilkaset metrów wypłaszczenia. Od tej pory jedzie się już dużo lżej z wyłączeniem kilku fragmentów. Na samej górze znajduje się wieża, z której można podziwiać panoramę Istrii oraz morze adriatyckie. Na dojeździe do wierzy jest 50m wąskiego chodnika.
Szczyt odwiedziłem w Lipcu, w godzinach porannych (7:00-8:00) i w końcowej fazie podjazdu zrobiło się chłodno (na samym szczycie wręcz zimno). Więc jeśli ktoś się chce zatrzymać i podziwiać widoki (a naprawdę jest co podziwiać), to rekomendowałbym zabranie ze sobą dodatkowej odzieży. W przeciwnym razie wiatr będzie motywował nas do szybkiego zjazdu.

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa