Leśno Rajza

Długość: 95.1 km

Suma podjazdów: 248 m

Suma zjazdów: 246 m

Maksymalna wysokość: 308 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 237 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 16.58 km
utwardzona: 0.35 km
szuter: 22.61 km
nieutwardzona: 9.88 km
brak danych: 45.71 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Leśno Rajza
Leśno Rajza
Leśno Rajza
Leśno Rajza
Leśno Rajza
Leśno Rajza

Leśno Rajza to szlak rowerowy o długości 95.1 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 248 m podjazdów i 246 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 308.0 m n.p.m.

Atrakcje w okolicy "Leśno Rajza"

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (2)

  • To, co napisał Dzik to absolutna prawda. W lasach w okolicach Lublińca jest masa możliwościi fajnej jazdy, nie tylko LR. Trzeba uważać, bo są remontowane niektóre dojazdy pożarowe, a dyrekcja lasów wysypuje tam wielki tłuczeń, a nie drobny szuter. Zapas picia obowiązkowy, bo poza dobrą bazą gastro nad zalewem Nakło-Chechło, jest trochę słabo. Sklep ABC w Kaletach nadrabia mocno. Duży minus za piasek w niektórych miejscach. Przed zalaną kopalnią na Bibieli nawet trzeba momentami zejść z roweru.

    ogólna ocena:
    trudność: 3
    stan nawierzchni: 3
    widoki/krajobraz: 4
    ruch samochodów: mały
    rekomendowany rower: gravel / trekking
    szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
  • Myślę że to jeden z ciekawszych szlaków w woj. śląskim. Co prawda nie jest bez wad, ale warto go przejechać. Głownie trasa prowadzi przez lasy, ewentualnie przez wioski z niezłą nawierzchnią asfaltową. Co do oznakowania to niby one istnieje(oznaczenie LR) ale jest strasznie niedokładne i miejscami wybrakowane. Do tego strzałki są nieczytelne, gdzieś zasłonięte znakami, drzewami, wiatami. Zdecydowanie lepiej jechać z mapą. Wtedy na pewno się nie zgubimy. Jeśli chodzi o nawierzchnię to dominują szutry, w większości ubite, jednak zdarzały się miejsca piaszczyste i kamieniste(wschodnia część szlaku przed Kaletami) momentami dosyć irytujące. Fajny fragment asfaltowy przez las jest między Boruszowicami a Mikołeską. Miejsc odpoczynku jest odpowiednio dużo. Warto zatrzymać się albo zrobić przerwę przy zalewie Chechło-Nakło. I tam kupić sobie coś do jedzenia. W upalne dni warto zabrać dużo wody. Jakby szlak był dokładniej i lepiej oznaczony oraz nie byłoby tyle piachu to spokojnie dałbym 4/5. A tak daję 3/5 co nie znaczy że nigdy tam wrócę. Wrócę, chociażby ze względu na ciszę i kapitalne lasy. Szlak nie nadaje się na rower szosowy. Najlepszy będzie gravel/mtb, na biedę i crossowy będzie okej.

    ogólna ocena:
    trudność: 2
    stan nawierzchni: 2
    widoki/krajobraz: 3
    ruch samochodów: mały
    rekomendowany rower: mtb
    szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak