Trasa dodana przez:  pozyton
6.10.2023

Borne Sulinowo - Kniewo - Wrzosowiska Kłomińskie - Starowice - Borne Sulinowo

Długość: 49.9 km

Suma podjazdów: 62 m

Suma zjazdów: 62 m

Maksymalna wysokość: 188 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 162 m n.p.m.

Rekomendowany rower: gravel / trekking

Trudność: 2

Początkowo ulicami miasta zgodnie z S20, po 1 km, koło cmentarza "z pepeszą" skręcić w las, na dawny poligon, po kolejnych kilkuset metrach, na rozwidleniu lewa odnoga. Po kilku kilometrach nieużywaną asfaltową szosą i gruntową drogą dojeżdżamy do dawnej wsi Kniewo. Stąd na południe, w okolicach parkingu nad Piławą na zachód i gruntową drogą do rezerwatu Diabelskie Pustacie. Od punktu widokowego drogą pożarową nr 14, potem w dojazd pożarowy nr 7 na zachód. Tylko pierwsza połowa tego odcinka nadaje się dla rowerów, od skrzyżowania z dojazdem pożarowym nr 13 (szlak rowerowy Tr7) do drogi Nadarzyce-Borne Sulinowo piachy, wymagane prowadzenie roweru na blisko dwukilometrowym odcinku.
Po dotarciu do wspominanej drogi z Nadarzyc jedziemy nią kilka kilometrów, potem przez most na Piławie przez Starowice, Czochryń, Ostroróg do Łubowa skąd wzdłuż torów docieramy do szlaku S20. Od Łubowa do Bornego starotorzem bezproblemowo docieramy do końca.

  • Widok na ścieżkę rowerową poprowadzoną dawnym torowiskiem linii kolejowej Łubowo- Borne Sulinowo. Po lewej zachowany słupek hektometrowy - odległość jest liczona od stacji Łubowo, widok w kierunku Bornego.
mobilna velomapa