W Starym Młynie Pensjonat & Restauracja

nocleg
gastronomia
Certyfikat MPR
Niesułowice 25, 56-300 Milicz
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

W Starym Młynie to nieprzypadkowa nazwa – stylowa Restauracja i Pensjonat zostały stworzone w dawnym historycznym obiekcie: młynie parowym. Miejsce to leży na Kolorowym Szlaku Karpia w Dolinie Baryczy, co poznamy po... bajkowo kolorowym karpiu ustawionym przed wejściem. Za odwiedzenie obiektu otrzymujemy pamiątkową pieczątkę oraz punkty w aplikacji do zwiedzania Doliny Baryczy.

Pensjonat oferuje noclegi w komfortowo wyposażonych pokojach lub apartamencie. W każdym na Gości czekają wygodne łóżka, prywatne łazienki, klimatyzacja, duże telewizory z płaskim ekranem, dostęp do internetu. Dla Gości dostępne są też śniadania oraz miejsce do grillowania lub na ognisko w ogrodzie, wraz z wiatą.

W Starym Młynie to również restauracja z wspaniałą kuchnią autorską. Kuchnia jest pasją pani domu, a zarazem właścicielki restauracji i szefowej kuchni. Kuchnia Starego Młyna to tradycyjna kuchnia opierająca się na produktach regionalnych Doliny Baryczy. Króluje tu karp milicki, przygotowywany na wiele sposobów. Potrawy wegetariańskie uzupełniają smakowitą ofertę Restauracji. Wśród deserów bryluje szarlotka po wiedeńsku sporządzana przez pana domu, podawana na ciepło. Nie tylko karp milicki, również inne składniki potraw są pozyskiwane od lokalnych dostawców z Doliny Baryczy. Właściciele są bardzo zaangażowani w promowanie lokalnych projektów Doliny Baryczy. Prośrodowiskowy styl prowadzenia działalności widać nawet na dachu budynku, gdzie zamontowane są kolektory słoneczne.

W Starym Młynie to obiekt wysoko oceniany za lokalizację w pięknej okolicy sprzyjającej wycieczkom, stylowe wnętrza, ekologiczne podejście oraz wspaniałą atmosferę.

Udogodnienia dla rowerzystów:
- Stojak na rowery
- Nieodpłatne parkowanie rowerów
- Bezpieczne przechowanie rowerów
- Dostępne narzędzia lub części zamienne do drobnych napraw
- Informacja o serwisach rowerowych
- Możliwość wysuszenia mokrych ubrań
- Pełnowartościowe posiłki dla rowerzystów
- Informacja o trasach rowerowych w okolicy
- Dostępne foldery, mapy i inne wydawnictwa turystyczne

e-mail: [email protected]
profil na FB: https://www.facebook.com/w.starym.mlynie

Tytuł Miejsca Przyjaznego Rowerzystom wydany przez Dolnośląską Krainę Rowerową.

Szlaki rowerowe w pobliżu

mobilna velomapa