PKL Bike Park Góra Żar | Międzybrodzie Żywieckie

atrakcja
Trasy downhillowe na Górze Żar, Międzybrodzie Żywieckie
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

PKL Bike Park Góra Żar to cztery oznakowane trasy zjazdowe o różnych poziomach trudności. To fun z każdego metra pokonywanej ścieżki. W wypożyczalni czeka profesjonalny sprzęt. Przy skill parku można popatrzeć na najlepszych, a podczas szkoleń poznać tajniki technicznych trików.

Na nasz bike park na Górze Żar składają się trasy:

Trasa Easy Line

Jedyna trasa rowerowa zbudowana w oparciu o zasady budowy tras zrównoważonych w Polsce, która znajduje się przy kolei linowo-terenowej i nie wymagająca podjeżdżania rowerem na szczyt! Trasa leśna o szerokości 0,8 - 1 m, zniwelowana, wyrównana i zagęszczona przy użyciu kruszywa. Charakter trasy można określić jako "flow trail" o łatwym stopniu trudności. Uwaga! Nawet łatwa górska trasa wymaga posiadania podstawowych umiejętności jazdy na rowerze górskim.

Trasa Air Line

Jedyna prawdziwa trasa typu Air Line w Polsce, która wyróżnia Bike Park Żar od innych parków rowerowych. Trasa szerokości dwóch do nawet czterech metrów poprowadzona przez las. W całości wykonana przy użyciu ciężkiego sprzętu, zniwelowana, wyrównana, usiana niezliczoną ilością ziemnych skoczni, z których największe mają 18 metrów! Na trasie można znaleźć ogromne ziemne bandy, WallRide oraz 15-metrowe kładki!

Flow Downhill

Niezwykle szybka i wymagająca technicznie trasa zaprojektowana do rozgrywania zawodów najwyższej rangi w Downhillu. Trasa to usiana jest niezliczoną ilością kamieni, korzeni, ciasnych zakrętów i szykan oraz wszelkiego rodzaju skoczni: ziemnych wybić, drewnianych progów, naturalnych przeskoków z kamieni oraz dwóch trudnych rock gardenów. Trasa jest często wybierana jako miejsce przygotowania do sezonu startu w zawodach!

Natural Downhill

Trasa rowerowa techniczna, wymagająca większych umiejętności, dla zaawansowanych, bardzo dobrze jeżdżących. Step-up, kilka dropów , 3 gapy oraz parę objazdów tzw. stylu enduro sprawdzą umiejętności każdego Użytkownika. Uwaga! Trasa do wykorzystania na zawody.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę!

Szlaki rowerowe w pobliżu

mobilna velomapa