Mateusz_Velomapa

Mateusz Ch

Rower towarzyszy mi od dziecka. Obecnie jeżdżę na górskim Kross Level. W 2021r. w Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB udało mi się zwyciężyć w swojej kategorii wiekowej. Rocznie udaje mi się znaleźć czas na ok. 4000 km ;)

Moje zdjęcia szlaków

  • Mokradła. Łatwy dostęp z mostka - wydeptany teren, częste miejsce zdjęć. Drzewa obumarłe, bez liści przez cały rok. Za plecami kolejny widok na Jeziora Rusałka.

  • Tak niemal wygląda cały odcinek trasy od Jeziora Rusałka aż do miejscowości Psarskie. W sezonie letnim w weekendy jest to mała autostrada rowerowa, jednak jest szeroko i ścieżka działa na zasadzie dwukierunkowej drogi. Spacerują też piesi. Przeważa natura, podmokłe tereny, wewnętrzne stawy i rozlewiska.

  • Widok na Jeziora Rusałka wieczorową porą.

  • Jezioro Rusałka o zachodzie słońca. Zdecydowanie warto w tym miejscu zboczyć ze szlaku i przejechać koło Stadionu Golęcin, a potem wzdłuż jeziora, gdzie poruszają się zarówno piesi, jak i rowerzyści. W ciepłe weekendy ścieżki są tłumnie oblegane. Nad Jeziorem znajduje się plaża, jest restauracja oraz popularna smażalnia ryb. Jest też molo, leżaki, można wypożyczyć autka wodne.

  • Tory Kolejki Parkowej Maltanka - wąskotorowej kolejki turystycznej, która wozi pasażerów wzdłuż Jeziora Maltańskiego, z zachodniego brzegu aż pod bramę Nowego Zoo. Nieopodal po lewej znajduje się mały, stary budynek czegoś w rodzaju dworca i przystanek kolejki. Szlak przecina to miejsce.