Zamek w Bytowie i okolice

Zapraszamy do odwiedzenia krainy jezior lobeliowych, które są unikatowe w skali kraju. Obowiązkowym punktem pobytu w Bytowie jest wizyta na bytowskim zamku, gdzie można zapoznać się z ekspozycją zbiorów Muzeum Zachodniokaszubskiego. Na zamku funkcjonuje hotel, restauracja (w remoncie obecnie), grupa rekonstruktorów historycznych — Zastęp Krzyżogryfa i biblioteka. Oprócz ciekawych wystaw na zamku można doświadczyć pokazów walk rycerskich, które często odbywają się w niedzielę.

Propozycja szlaku rowerowego wykorzystuje połączenie obszaru chronionego Bytowskich Jezior Lobeliowych z Bytowem i miejscowością Mała Wieś.

Jeziora: Stary Staw, Głęboczko, Cechyńskie i Jeleń tworzą unikatowy kompleks jezior lobeliowych, który udostępniony został szerokiej grupie odbiorców i cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, biegaczy, rowerzystów czy rolkarzy. Przyjemna podróż wśród bogatych walorów przyrodniczych bezpieczną ścieżką o długości ponad 11 km to doskonały pomysł na spędzenie czasu w okolicy Bytowa. Aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu uzupełnia ofertę miasta Bytowa o walory przyrodnicze, edukacyjne i turystyki aktywnej.

Ciekawe atrakcje warto zobaczenia lub odwiedzenia w mieście to w szczególności:

mobilna velomapa