Zamek w Kwidzynie i okolice - pętla Wiślanej Trasy Rowerowej

Propozycja wycieczek rowerowych w Kwidzynie obejmuje w szczególności sieć ścieżek rowerowych wyprowadzających ruch rowerowy z centrum miasta, spod Zamku w Kwidzynie w kierunku królowej polskich rzek — Wisły gdzie przebiega Wiślana Trasa Rowerowa w województkie pomorskim. Bezpieczna ścieżka rowerowa od rogatek miasta do Korzeniowa to jedna z propozycji poznania jednego z odcinków słynnej Wiślanej Trasy Rowerowej.

Większym wyzwaniem jest kontynuowanie wyprawy rowerowej wzdłuż Wisły po jej prawej stronie do granicy województwa pomorskiego i kujawsko — pomorskiego w Rusinowie.

Do bardzo ciekawych i przyprawiających o dreszczyk emocji jest możliwość wjechania na most nad Wisłą, z którego roztacza się piękny widok na rzekę i okolicę.

Najlepiej miasto powiązać z przejazdem do miasta Gniew po lewej stronie Wisły ale to może tworzyć jeden wrażenie jednego szlaku i wykracza znacząco poza okolice miasta.Chodzi w tym założeniu o sensowny cel podróży na dłuższym dystansie i ofertę uzupełniającą się miast.

mobilna velomapa