Nadbużański Szlak Rowerowy

Długość: 396.0 km

Szlak prowadzi w głównej mierze wzdłuż Bugu, jednak przeważnie nie w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. W większości trasa wiedzie leśnymi ścieżkami dzięki temu można ominąć ruchliwe drogi. Niestety, trzeba się przygotować na pokonywanie piaszczystych odcinków.

Po drodze można podziwiać nadbużański krajobraz oraz poznać kulturę pogranicza na która składa się mieszanka wyznań i narodowości.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Komentarze

  • tom662

    przekroczenie rzeki Bug promem w miejscu Niemirów/ Gnojno jest niemożliwe, w tym miejscu jest prawie zawsze za niski stan wody i prom nie kursuje, zresztą : po lubelsko/ mazowieckiej stronie trasa jest ciekawsza krajobrazowo. Najlepiej Bug przekroczyć pod Drohiczynem, jadąc z miejscowości Kózki do miejscowości Góry i z niej skręcić na prom, droga przez krótki fragment ma kocie łby lub jest piaszczysta ale nie trzeba zsiadać z roweru i jest znacznie mniejszy ruch aut niż po północnej (podlaskiej) stronie rzeki