Via Claudia Augusta

Długość: 678.9 km

Suma podjazdów: 3265 m

Suma zjazdów: 3657 m

Maksymalna wysokość: 1521 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 9 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Via Claudia Augusta to szlak rowerowy o długości 678.9 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 3265 m podjazdów i 3657 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 1521.0 m n.p.m.

Via Claudia Augusta to starożytna rzymska droga, która łączyła dolinę rzeki Pad z Retycją, obejmującą obszary współczesnej wschodniej Szwajcarii, północnych Włoch, zachodniej Austrii, południowych Niemiec oraz całe Liechtenstein. Droga ta rozpoczęła swą historię prawie 2000 lat temu, gdy cesarz rzymski Klaudiusz wysłał tędy swoich żołnierzy w celu zwiększenia kontroli nad regionem. Po zakończonym sukcesem marszu, droga ta stała się oficjalnym szlakiem łączącym Włochy z Niemcami przez Alpy.

Mimo upływu czasu, trasa Via Claudia Augusta przetrwała do dnia dzisiejszego. Od lat 90. XX wieku zyskała szczególną popularność wśród miłośników długodystansowej turystyki pieszej i rowerowej w Niemczech i Austrii. Oznakowania i infrastruktura zostały zmodernizowane, co umożliwia turystom łatwiejsze korzystanie z tego historycznego szlaku.

Podróżując tą trasą, można doświadczyć zarówno bogactwa historycznego, jak i naturalnego regionu Tyrolu. W trakcie podróży rowerem można zatrzymać się w licznych lokalnych gospodach serwujących tradycyjne potrawy, które pozwalają turystom odkryć kulinarną różnorodność Tyrolu. Z okazji postojów można także odwiedzić muzea, które opowiadają historię tej starożytnej drogi i regionu, przez który prowadzi.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa