Dunajska Droga Rowerowa (D6 - Donauradweg)

Długość: 790.2 km

Suma podjazdów: 1961 m

Suma zjazdów: 1932 m

Maksymalna wysokość: 850 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 247 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Trasa Dunajska rozpoczyna się na długo przed źródłem Dunaju, a mianowicie na granicy szwajcarskiej w pobliżu Bazylei. Jest to część długodystansowej trasy rowerowej EuroVelo 6, która biegnie z Francji do Morza Czarnego.

Fragment Donauradweg w Obernzell [Autorstwa Aconcagua (talk) - Praca własna, CC BY-SA 3.0]
Fragment Donauradweg w Obernzell [Autorstwa Aconcagua (talk) - Praca własna, CC BY-SA 3.0]

Prowadzi przez dwa obszary kulturowe południowych Niemiec, których różnice można doświadczyć na trasie: szwabski / alemański na górnym Renie i górnym Dunaju oraz bawarski od Donauwörth. o odkrycia jest wiele historycznych miast, oferujących bogatą kulturę i historię. Najważniejsze z nich to Passau z uroczym starym miastem i słynną katedrą oraz Regensburg, który ma dobrze zachowaną średniowieczną architekturę i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

[Autorstwa Szeder László, CC BY-SA 4.0]
[Autorstwa Szeder László, CC BY-SA 4.0]

Trasa jest dobrze utrzymana i prowadzi głównie oddzielnymi ścieżkami rowerowymi lub cichymi bocznymi drogami wzdłuż rzeki. Trasa naddunajska jest stosunkowo płaska i dlatego jest odpowiednia zarówno dla rodzin, jak i doświadczonych rowerzystów. Jedynie między Jeziorem Bodeńskim a Górnym Dunajem występują pewne podjazdy.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa