Szlak rowerowy Renu - D8 - EuroVelo 15

Długość: 1028.9 km

Suma podjazdów: 883 m

Suma zjazdów: 1271 m

Maksymalna wysokość: 463 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 12 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Szlak Renu (D-Route 8) jest częścią trasy Eurovelo Route 15, która prowadzi wzdłuż Renu przez ponad 1500 km od jego źródeł do Morza Północnego.

Trasa pomiędzy Worms i Mainz [Celsius, CC BY-SA 3.0]
Trasa pomiędzy Worms i Mainz [Celsius, CC BY-SA 3.0]

Niemczech trasa prowadzi od Jeziora Bodeńskiego w Badenii-Wirtembergii przez Nadrenię-Palatynat i Nadrenię Północną-Westfalię do granicy z Holandią. Alpejskie panoramy, zielone krajobrazy zalewowe, kilometrowe ścieżki grobli i wykwintne regiony winiarskie charakteryzują krajobraz tej trasy. Ponadto, jest tu mnóstwo malowniczych wiosek, historycznych miast i zabytków, takich jak zamki i miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ren w pobliżu Schaffhausen [Von Andreas Lippold, CC BY-SA 4.0]
Ren w pobliżu Schaffhausen [Von Andreas Lippold, CC BY-SA 4.0]

W większości asfaltowa trasa z szerokimi ścieżkami rowerowymi jest w większości wolna od samochodów, a na środkowym Renie częściowo biegnie wzdłuż linii kolejowej. Jest dobrze oznakowana i ma doskonałą infrastrukturę rowerową, w tym miejsca odpoczynku i obiekty usługowe.

Przed Stein [Andreas Lippold, CC BY-SA 4.0]
Przed Stein [Andreas Lippold, CC BY-SA 4.0]

Szlak jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych, jak i rekreacyjnych rowerzystów i pozwala na niezapomniane wrażenia wzdłuż jednego z najbardziej fascynujących krajobrazów rzecznych w Europie.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa