Szlak Środkowoniemiecki (Mittelland-Route - D4)

Długość: 1025.2 km

Suma podjazdów: 6022 m

Suma zjazdów: 6087 m

Maksymalna wysokość: 650 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 49 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Szlak Środkowoniemiecki wykorzystuje różne długodystansowe trasy rowerowe i łączy miasta Aachen i Zittau w kierunku zachód-wschód. Przebiega przez kraje związkowe Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Hesja, Turyngia i Saksonia. Dzięki zróżnicowanym obszarom przyrodniczym i różnorodnym lokalizacjom trasa jest obowiązkowa dla każdego rowerzysty. Trasa wiedzie przez ważne kulturowo miejsca, w tym historyczne miasta, średniowieczne wioski, zamki i pałace. Oferują one nie tylko możliwość poznania historii i kultury Niemiec, ale także spróbowania lokalnych specjałów i poczucia autentycznego stylu życia danego regionu.

Nieprzerwanie oznakowany szlak Mittelland można przejechać z zachodu na wschód lub odwrotnie, w zależności od upodobań. Ze względu na swoją topografię, trasa przebiega przez gęsto zalesione regiony niskogórskie i wymaga pewnego poziomu sprawności fizycznej.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa