Szlak od Morza Bałtyckiego do Górnej Bawarii (D11)

Długość: 1576.1 km

Suma podjazdów: 5363 m

Suma zjazdów: 4844 m

Maksymalna wysokość: 652 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 1 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Szlak od Morza Bałtyckiego do Górnej Bawarii (D-Route 11) jest jednym z główych szlaków przecinających Niemcy z północy na południe. Pokazuje rowerzystom główne regiony na wschodzie: niziny Meklemburgii i Brandenburgii, niskie pasma górskie Lasu Turyńskiego i Górnej Frankonii, łagodne wzgórza Dolnej i Górnej Bawarii oraz skraj Alp. Atrakcje miejskie obejmują Berlin, Norymbergę i Monachium, a także wiele średnich miast wartych odwiedzenia, takich jak Rostock, Poczdam, Halle, Jena i Bamberg.

Szlak D-Route 11 biegnie wzdłuż długodystansowej trasy rowerowej Berlin-Kopenhaga od Morza Bałtyckiego do Berlina, a następnie łączy się z trasą D-Route 3 do Bernburga w Saksonii-Anhalt na europejskiej trasie rowerowej R1. Od Bernburga trasa D-Route 11 to Saale Cycle Route, która jest również oznakowana logo D-Route w Turyngii i Bawarii. W Bawarii wiele różnych tras w bawarskiej sieci dla rowerzystów tworzy D-Route 11.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa