Szlak Saar-Mosel-Main (D5)

Długość: 1020.0 km

Suma podjazdów: 2355 m

Suma zjazdów: 2098 m

Maksymalna wysokość: 801 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 64 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Długodystansowy szlak rowerowy Saar-Mosel-Main, znana również jako D-Route 5, rozciąga się na prawie 1000 kilometrów od granicy niemiecko-francuskiej do granicy niemiecko-czeskiej. Biegnie głównie wzdłuż brzegów poszczególnych rzek przez Kraj Saary, Nadrenię-Palatynat, Hesję i Bawarię. Na prawie pozbawionej wzniesień trasie, rowerzyści czerpiący przyjemność z jazdy w szczególności zyskują na wartości, ponieważ nie tylko przecinają najlepsze winnice nad Saarą, Mozelą, Renem, Rheingau, Rhinehessen i Frankonią, ale także poznają przyjemne zalety frankońskich browarów.

Wraz z kulinarnymi przysmakami regionów i licznymi zabytkami, takimi jak zamki, urocze wioski i miasteczka, ta wycieczka jest doświadczeniem, którego szybko nie zapomnisz. Trasa D5 jest częścią dobrze rozwiniętej niemieckiej sieci długodystansowych tras rowerowych, co oznacza, że trasa jest dobrze oznakowana i wyposażona w ścieżki rowerowe, miejsca odpoczynku i obiekty usługowe. Trasa D5 to zróżnicowana mieszanka krajobrazów rzecznych, winnic, historycznych miast i naturalnego piękna. Oferuje możliwość intensywnego poznania kultury, historii, przyrody i gastronomii różnych regionów Niemiec.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa