Gospodarstwo Agroturystyczne Rowerowa Przystań “Jankesówka”

nocleg
Certyfikat MPR
Wielochowo 43, 11-100 Lidzbark Warmiński
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

W Jankesówce zatrzymał się już niejeden rowerzysta, dlatego doskonale wiemy, czego potrzeba podróżującym cyklistom. Znajdziesz u nas klika rodzajów komfortowego noclegu dostosowanego do Twoich preferencji. Bliskość natury i panujący tu spokój pozwolą Ci odpocząć po trudach jazdy. Otwarcie zapraszamy także osoby, które chcą odwiedzić Warmię, lecz nie są rowerzystami. Wypożyczamy własne rowery, więc w wybrane przez siebie dni możesz wybrać się na wycieczkę rowerową lub cały czas na Warmii spędzić, korzystając z innych, licznych atrakcji, zarówno w gospodarstwie, jak i pięknej okolicy. Chętnie ugościmy także większe grupy rowerowe i przygotujemy pobyt dla uczestników zorganizowanych wyjazdów rowerowych.

Nocleg
Do dyspozycji gości przeznaczone są pokoje znajdujące się w domu nad jeziorem. Posiada on oddzielne wejście, pokój, dużą, wyposażoną kuchnią (piekarnik, zamrażarka), saunę, oddzielną toaletę, prysznic, pralkę i suszarkę. Znajdują się tu również pomieszczenie na bagaże, rowery i sprzęt turystyczny. Jest także warsztat na drobne rowerowe naprawy. Wypocząć możesz w dużym ogrodzie, a jeśli jesteś z dziećmi, mogą pobawić się na placu zabaw ze zjeżdżalnią i piaskownicą, na dużej i bezpiecznej trampolinie czy skorzystać z huśtawek. Dostępne są także hamaki, leżaki, basen stelażowy, miejsce na ognisko z przygotowanym drewnem, grill, wędzarnia. Można również wędkować w prywatnym stawie.

Goście podróżujący z własnymi śpiworami, noc mogą także spędzić w wiatce-chatce. Jest to opcja tańsza, ale równie komfortowa. W cenie 55 zł/osobę znajduje się: pościel, ręcznik, dostęp do prądu, kuchnia, łazienka, prysznic. Można zrobić ognisko, grilla i skorzystać z wszystkich pozostałych udogodnień.

Z kolei dla rowerzystów podróżujących z namiotem udostępniamy miejsce na ich rozbicie. Można także wynająć namiot u nas. W cenie 35 zł/osobę, niezależnie od liczby namiotów, znajdują się: prysznic, toaleta, dostęp do prądu, kuchnia i pozostałe udogodnienia gospodarstwa.

Kolejną opcją jest skorzystanie z naszej przyczepy kempingowej.

Rodzaj noclegu możesz wybrać w zależności od własnych preferencji. Jesteśmy elastyczni cenowo. Zadzwoń, porozmawiamy o wolnych terminach.

Okolica
Poznanie pięknego, różnorodnego krajobrazu i bogactwa rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt Warmii zapewniają oznakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, a także kajakowe na przepływającej obok rzece Łynie oraz urokliwe ścieżki spacerowe wzdłuż rzeki Symsarna i Elma. Cykliści znajdą tu, oprócz Green Velo, ok. 5 lokalnych szlaków rowerowych, w tym malowniczną Łynostradę biegnącą przez Olsztyn.

Ok. 100 metrów od Jankesówki znajduje się kameralna plaża nad jeziorem Wielochowskim, wraz z Miejscem Obsługi Rowerzystów, a kilometr dalej miejskie centrum letniej rekreacji z profesjonalnym wyposażeniem: duże pomosty, ratownicy WOPR, zjeżdżalnie dla dzieci, wszelki sprzęt pływający do wynajęcia, sklepiki i przyjazny bar.

W odległości kilku kilometrów znajduje się Lidzbark Warmiński - piękne miasto ze statusem uzdrowiska, o bogatej historii i z dużą ofertą atrakcji turystycznych. Znajdują się tam m.in. Termy Warmińskie i tężnie,, z których skorzystanie może stanowić świetną okazję do zrelaksowania się podczas wielodniowej wyprawy rowerowej. Miłośnicy historii odwiedzić mogą gotycki Zamek Biskupów Warmińskich, Ratusz czy Kolegiatę św. Piotra i Pawła. W pobliżu jest też wiele sanktuariów religijnych wartych zobaczenia.

Udogodnienia dla rowerzystów
Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Udogodnienia dla rowerzystów:
- swojskie śniadanie dla rowerzystów, a po dodatkowym umówieniu także obiad lub kolacja
- narzędzia naprawcze
- bezpieczne przechowanie roweru
- możliwość umycia roweru,
- transport rowerów i gości do kolejnego etapu wyprawy
- wyjazdy autem terenowym organizowane przez właściciela - zwiedzanie dzikim terenów z lornetką, aparatem
- 20% zniżki na baseny w Lidzbarku Warmińskim dla gości Jankesówki

Serdecznie zapraszamy do nas na wypoczynek w ciszy, spokoju i sympatycznej atmosferze.
Ustalmy szczegóły: 608 619 311.

Nasz profil na FB: https://www.facebook.com/wakacjenadjeziorem

Szlaki rowerowe w pobliżu

mobilna velomapa