Ostoja Kawęczyn

nocleg
Kawęczyn 1, Smyków 26-212
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

Ostoja Kawęczyn to miejsce wyróżniające się na tle wszystkich innych hoteli czy ośrodków w swojej okolicy. Jego mocą jest wiekowy, kamienny dom oraz zabytkowy młyn, wokół których powstała unikatowa przestrzeń wypoczynkowa i rekreacyjna.

Ten urokliwy zakątek znajduje się we wsi Kawęczyn, między Kielcami a Końskimi. Położony jest nad urokliwą rzeczką Czarną Taraską i oferuje swoim gościom wypoczynek blisko natury, przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

Życzliwi gospodarze robią wszystko, by dbać zarówno o naszą planetę, jak i swoich gości. Oferują turystom to, co najlepsze, będąc jednocześnie otwartymi na przyjmowanie w swe progi rowerzystów. Ci z kolei w Ostoi Kawęczyn mogą dostrzec zarówno przepiękne miejsce wypoczynkowe, jak i perfekcyjną bazę wypadową.

W okolicy nie brak rzadko uczęszczanych dróg, które pozwolą Ci na zwiedzenie całej okolicy na jednośladzie. Odkryjesz uroki świętokrzyskiej wsi i zrelaksujesz się z daleka od miejskiego zgiełku. Niedaleko tego wspaniałego miejsca przebiegają też dwa popularne szlaki rowerowe. Zaledwie kilka kilometrów od niego położone jest bowiem jezioro Sielpińskie, przy którym krzyżują się Green Velo oraz Szlak Rowerowy Miasta Mocy.

Rowerowy potencjał tej okolicy to jednak nie wszystko, co Ostoja Kawęczyn ma Ci do zaproponowania. Największą (i najbardziej klimatyczną!) atrakcją tego miejsca jest zabytkowy młyn. Znajduje się on na terenie ośrodka i widać go nawet z okien niektórych pokoi gościnnych. Będziesz miał więc możliwość zobaczenia na własne oczy historycznego budynku, obejrzenia jego wnętrza oraz oryginalnych maszyn czy wyposażenia. Taka wycieczka bez wątpienia na długo utkwi w Twojej pamięci!

W Ostoi Kawęczyn zarezerwujesz nocleg w jednym z kilku przepięknie urządzonych pokoi gościnnych. Zaskoczyć Cię w nich może klimatyczny kominek lub oryginalny piec kaflowy, nadający całemu wystrojowi niepowtarzalnego charakteru. Zależnie od liczebności grupy, wybrać możecie pokoje kilkuosobowe z łóżkami podwójnymi lub pojedynczymi. Pomocni gospodarze zresztą na pewno zrobią wszystko, żeby było Wam wygodnie!

Udogodnienia dla rowerzystów:
- miejsce do bezpiecznego pozostawienia i przechowywania rowerów,
- przyjaźni właściciele służący pomocą ws. organizacji wyjazdów rowerowych.

Szlaki rowerowe w pobliżu

zrzutka mobilna velomapa