Szlak rowerowy Miejsca Mocy

Pobierz GPX

Długość: 583.0 km

To jedna z nietuzinkowych propozycji, która zainteresuje nie tylko wielbicieli rowerowych przejażdżek, ale także osoby chcące odbyć pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego. Trasa ma łączną długość 583 km i zaprowadzi do najważniejszych sanktuariów i obiektów religijnych województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie można podziwiać piękne widoki, jakich w tym regionie nie brakuje.


Trasa poprowadzona jest takimi drogami, by jej pokonanie było łatwe, dlatego poradzą sobie z nią nawet początkujący rowerzyści. Jedzie się przede wszystkim drogami o niskim natężeniu ruchu albo leśnymi i polnymi dróżkami.


W trakcie wycieczki zwiedzić można nie tylko miejsca związane z religią, ale też inne zabytki regionu, jak zabytkowy młyn, czy ruiny zamków. Trasę rozpoczyna się w Kielcach, następnie przemierza się wiele mniejszych miejscowości, by finalnie powrócić do Kielc, gdzie zaczęła się wyprawa. Zamknięta pętla szlaku Miejsca Mocy poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki i dostarczy wielu przeżyć duchowych. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej pieszej pielgrzymki.