Szlak rowerowy Miejsca Mocy

Długość: 582.4 km

Suma podjazdów: 2636 m

Suma zjazdów: 2638 m

Maksymalna wysokość: 413 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 155 m n.p.m.

Nawierzchnia: mieszana: asfalt, piasek, ścieżki leśne i polne

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

To jedna z nietuzinkowych propozycji, która zainteresuje nie tylko wielbicieli rowerowych przejażdżek, ale także osoby chcące odbyć pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego. Trasa ma łączną długość 583 km i zaprowadzi do najważniejszych sanktuariów i obiektów religijnych województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie można podziwiać piękne widoki, jakich w tym regionie nie brakuje.

Trasa poprowadzona jest takimi drogami, by jej pokonanie było łatwe, dlatego poradzą sobie z nią nawet początkujący rowerzyści. Jedzie się przede wszystkim drogami o niskim natężeniu ruchu albo leśnymi i polnymi dróżkami.

W trakcie wycieczki zwiedzić można nie tylko miejsca związane z religią, ale też inne zabytki regionu, jak zabytkowy młyn, czy ruiny zamków. Trasę rozpoczyna się w Kielcach, następnie przemierza się wiele mniejszych miejscowości, by finalnie powrócić do Kielc, gdzie zaczęła się wyprawa. Zamknięta pętla szlaku Miejsca Mocy poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki i dostarczy wielu przeżyć duchowych. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej pieszej pielgrzymki.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (0)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa