Moto Przystań

nocleg
Plecewice 78, 05-088 Brochów
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

Moto Przystań to całoroczny kemping nad malowniczą rzeką Bzurą, u wrót Puszczy Kampinoskiej. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania na dwóch kółkach szlaków Kampinoskiego Parku Narodowego i całego Mazowsza oraz oddalonej o zaledwie 60 km Warszawy, Płocka czy innych miejscowości regionu. To także dogodne miejsce odpoczynku dla podróżników pokonujących dalekie trasy, np. zmierzających ze Śląska na Mazury czy z Pomorza w Bieszczady.

Na terenie KPN – drugiego co do wielkości parku narodowego w Polsce – istnieje ok. 200 km wyznaczonych szlaków rowerowych. Godny polecenia jest okalający Puszczę Kampinoski Szlak Rowerowy o długości 145 km z wieloma szlakami łącznikowymi. Nieopodal kempingu przebiegają rowerowy Szlak Środkowej Wisły, łączący Płock z Wyszogrodem, Velo Mazovia nr 20, a także Warszawska Obwodnica Turystyczna, zwana również Krwawą Pętlą. Nad Wisłą i Bzurą nie brakuje malowniczych, leśnych oraz polnych dróg czy ścieżek. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe, na mazowieckim odcinku Wisły ustanowiono wiele rzecznych rezerwatów przyrody, obszary Natura 2000 (Dolina Środkowej Wisły, Kampinoska Dolina Wisły) oraz utworzono Nadwiślański Obszar Chronionego Krajobrazu.

W pobliżu znajdują się ciekawe muzea i obiekty zabytkowe, m.in. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Muzeum Wisły w Wyszogrodzie, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, klasztor w Czerwińsku nad Wisłą oraz kościół obronny w Brochowie. Nie brakuje historycznych miejsc pamięci, cmentarzy, pomników i obelisków związanych z tragicznymi wydarzeniami drugiej wojny światowej, m.in. Bitwą nad Bzurą – największą bitwą kampanii wrześniowej 1939 roku.

Na kemping można przyjechać z namiotem czy hamakiem na jedną dobę lub zatrzymać się na dłużej. Uczestnikom wyjazdów grupowych proponujemy nocleg w domkach. Na miejscu działa przystań z wypożyczalnią kajaków i desek SUP, w weekendy bar, plenerowa sauna i jacuzzi, jest plaża, boiska, plac zabaw. Istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnego warsztatu w celu przeprowadzenia naprawy czy obsługi sprzętu. Można też uzyskać pomoc w doborze atrakcyjnej, dostosowanej do oczekiwań trasy rowerowej, zasięgnąć informacji o walorach turystycznych regionu czy najbliższej okolicy oraz skorzystać z usług lokalnych przewodników.

Udogodnienia dla rowerzystów:

  • stojaki na rowery
  • warsztat
  • bezpieczne miejsce do przechowywania
  • możliwość zatrzymania się na jedną noc
  • bliskość szlaków rowerowych
  • sklep i serwis rowerowy w pobliżu
  • pomoc w zaplanowaniu trasy

Szlaki rowerowe w pobliżu

mobilna velomapa