Euroregionalny Szlak Rowerowy ER-6

Długość: 133.0 km

Szlak biegnący od przejścia granicznego w Lubawce do Bolesławca. Trasa biegnie przez najpiękniejsze tereny Dolnego Śląska, m. in. przez Rudawski Park Krajobrazowy, Góry Sokole, Wzgórze Krzywoustego, Perłę Zachodu, Krajobrazowy Park Doliny Bobru.

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Widokowo trasa super ale dla sakwiarzy bardzo trudna i brak miejsc na namiot. Jechaliśmy przeładowanymi rowerami z dzieckiem 6 lat, wieczór zastał nas przy stromym podjeździe i musieliśmy rozbić się na wyrąbisku. Trzeba uwzględnić dodatkowy czas na przejazd ale widoki rekompensują trudy. :)
  ogólna ocena: 4
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 2
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Szlak jest świetny pod względem widoków, ale również koszmarny przez brak konsekwencji w wytyczaniu. Są odcinki kapitalne pod MTB, są odcinki kapitalne pod szosówkę. Jechałem Gravelem i było dość optymalnie, ale przez braki przełożeń (30zx36z z kołem 27,5" spakowany na lekko) było i tak kilka wypychów (np. za Wleniem). MTB bym się niemiłosiernie męczył na odcinkach utwardzonych (szacunkowo, jest ok 100 km) W chwili obecnej (08.08.2022) przez Budowę S3 są spore utrudnienia przy Janiszowie.
  ogólna ocena: 2
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się