Kolej na rower - ścieżka rowerowa

Długość: 55.8 km

Suma podjazdów: 75 m

Suma zjazdów: 144 m

Maksymalna wysokość: 153 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 55 m n.p.m.

Nawierzchnia: głównie asfalt i kilka odcinków z kostką

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Ścieżka rowerowa wiodąca nieczynną linią kolejową ze Szprotawy do Wolsztyna. Na ścieżkę składają się dwa odcinki: pierwszy od Stypułowa do Nowej Soli, drugi od Nowej Soli do Sławocina. W trakcie ścieżka biegnie przez zabytkowy most kolejowy przez Odrę. Pomiędzy odcinkami trasa biegnie przez miasto Nowa Sól.

Trasa w całości odseparowana od ruchu samochodowego. W większości nawierzchnia jest asfaltowa. Na odcinku w obrębie miasta Now Sól oraz na wiadukcie nad obwodnicą Nowej Soli występuje nawierzchnia z kostki betonowej. Całość można przejechać rowerem szosowym, trasa łatwa, płaska, również dla najmłodszych. Po drodze można zatrzymać się i odpocząć na jednym z miejsc obsługi rowerzystów tzw. MOR-ów.

Największą atrakcję stanowi niewątpliwie stalowy most na rzece Odrze w miejscowości Stany, został on wybudowany w latach 1907-1908. Jest to najdłuższy most kolejowy Nadodrza (642 m), posiadający najdłuższe w Europie przęsło nurtowe (100.01m).

Zdjęcia udostępnione przez https://www.facebook.com/dronfotazdrona

Przydatne linki:

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Prosty szlak asfaltowy. Biegnie przez lasy i pola. Ładne widoki. Można przejechać rowerem szosowym. Po drodze MORy. Super most na Odrze.

  ogólna ocena:
  trudność: 1
  stan nawierzchni: 1
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się