Pętla rowerowa Lasy Rudzkie

Długość: 35.1 km

Suma podjazdów: 186 m

Suma zjazdów: 186 m

Maksymalna wysokość: 275 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 189 m n.p.m.

Przejechałeś/przejechałaś już ten szlak? Podziel się swoją opinią.

Zdjęcia użytkowników

dodaj zdjęcie

Cisza, spokój, mnóstwo zieleni i świetne leśne dukty, którymi prowadzi nowa pętla rowerowa Lasów Rudzkich!

Zaczyna się w Rudach tuż przy zespole klasztorno-pałacowym, który w II połowie XIII wieku rozpoczęli budować Cystersi, a w XIX wieku na rezydencję magnacką przebudowali książęta raciborscy. Dalej przez park przypałacowy, wzdłuż wijącej się rzeki Rudy i obok najstarszego tutaj dębu Cysters, prowadzi do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej. To jedna z największych atrakcji Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego!

Na kolejne długie kilometry zielone oznakowanie, które bezbłędnie prowadzi po trasie, wprowadza na gruntowe i szutrowe leśne nawierzchnie. Co trochę punkty odpoczynkowe, znaki informujące ile kilometrów zostało do końca oraz kamienie przypominające o ważnych wydarzeniach i ludziach związanych z tymi lasami. Mija się takie miejsca jak leśniczówkę Krasiejów, Górę Zamkową czy leśne lotnisko, a w pobliżu znajdują się Uroczysko Hubertus czy pomnik upamiętniający tragiczną śmierć strażaków podczas pożaru w Kuźni Raciborskiej.

Końcowa część szlaku to wyłączone z ruchu samochodowego świetne leśne asfaltówki o nazwie Barachowska i Kotlarska. To najpopularniejsze wśród rowerzystów drogi Lasów Rudzkich i bardzo chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi.

Więcej praktycznych informacji znajdziecie na Blogu Rowerem Po Śląsku

Opinie użytkowników

Poradnik Bikepackersa

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się