Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Koninie

nocleg
62-510 Staffa 5, Konin-Gosławice
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Koninie to doskonała baza wypadowa na wycieczki rowerowe po powiecie konińskim, ale także świetny przystanek na dłuższych wyprawach rowerowych. Przez cały rok znajdziesz tutaj komfortowy nocleg dla rowerzystów w przystępnej cenie.

Nasze schronisko zapewnia 50 miejsc noclegowych. Ceny za nocleg rozpoczynają się już od 25 zł za dobę. Dla młodzieży szkolnej, nauczycieli i grup zorganizowanych przewidziano zniżki. Szczegółowy cennik znajduje się na naszej stronie.

W obiekcie znajdziesz w pełni wyposażoną ogólnodostępną kuchnię, gdzie można samodzielnie przygotować posiłek zarówno na zimno, jak i na ciepło. Dla grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu możliwy catering. Przy odpowiedniej aurze można także skorzystać z miejsca na ognisko, grilla. Do dyspozycji turystów pozostaje świetlica z TV, rzutnikiem, grami planszowymi oraz dostęp sieci WiFi.

Ponadto wypożyczamy bezpłatnie rowery (20 sztuk), a swój własny bezpiecznie przechowasz w zamykanym garażu. Auto można zostawić na bezpłatnym monitorowanym parkingu. Na aktywnych w pobliżu schroniska czekają: ogród zewnętrzny, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia pod chmurką, plac zabaw oraz boisko ORLIK.

Organizujemy także imprezy o charakterze turystycznym, spotkania integracyjne, szkolenia, konferencje, zielone szkoły i kolonie.

W pobliżu schroniska przebiegają zarówno długodystansowe szlaki rowerowe, takie jak Bursztynowy czy Nadwarciański, ale także wiele lokalnych tras rowerowych. Pozwalają one odkryć naturalne piękno regionu konińskiego: Puszczę Bieniszewską, liczne jeziora, Dolinę Warty. W ramach odpoczynku Goście znajdą także szereg atrakcji w Koninie i okolicznych miejscowościach. Słup milowy w Koninie, wieża widokowa na Złotej Górze czy Bazylika w Licheniu to tylko niektóre z nich.

Jeśli nocleg dla rowerzystów w Koninie, to tylko w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gosławicach!

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Koninie jest stowarzyszone w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych (PTSM) oraz w sieci międzynarodowej Hosteling International (w ramach Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych – IYHF).

Udogodnienia dla rowerzystów:

  • mapy, przewodniki,
  • możliwość noclegu na 1 dobę,
  • miejsce na bezpieczne przechowanie roweru (zamykany na klucz garaż),
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów (20 sztuk),
  • stojak na rowery przed wejściem do budynku,
  • podstawowe narzędzie naprawcze.

Szlaki rowerowe w pobliżu

mobilna velomapa