EuroVelo 11 - świętokrzyskie

Długość: 36.0 km

Nawierzchnia: asfalt

Aktualny odcinek EuroVelo 11 w województwie świętokrzyskim biegnie od Lekszyc do Wiślicy. Około 36 km trasa biegnie nieczynnym torowiskiem. W większości trasa jest wyasfaltowana i prowadzi poza ruchem samochodowym. Tylko niewielkie fragmenty prowadzą drogami publicznymi o znikomym ruchu.

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinie
 • Przejechany odcinek Kazimierza Wielka - Wiślica i z powrotem. Parking przy zalewie w Kazimierzy ogromny. W samej Kazimierzy ciężko się odnaleźć, dopiero wjazd "na szlak" obok straży pożarnej potwierdza, że jesteśmy we właściwym miejscu. Generalnie szlak nie jest oznakowany, malowania brak, a drogowskazy stoją w 2 miejscach. Przebieg za miastem jest jednak oczywisty i nie da się zgubić. Trasa prowadzi po śladzie kolejki w przeważającej większości polami. Zabudowania omija zwykle szerokim łukiem. Ma to zalety - jest malowniczo choć trochę nudno - pola i pola, wady - brak sklepów - jest jeden ze znakiem przy szlaku. Nawierzchnia to 100% asfalt, ale jego stan zależy od tego co rośnie na polu obok i co się z tym dzieje - słoma, siano, to wszystko może zalegać na drodze. Miejscami dość wąsko. W sumie dość fajna trasa.
  ogólna ocena: 4
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 5
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: brak
  rekomendowany rower: szosa
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się