Pierścień Zatoki Puckiej

Długość: 76.0 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Szlak przebiega od Helu przez Puck do Gdyni. To łatwa i przyjemna trasa, a jednocześnie nietuzinkowa, bo przez niemal cały czas jedzie się blisko brzegu Zatoki Puckiej. Cała długość to 76 km i bez problemu można pokonać ją rowerem trekkingowym. Na większości odcinków jedzie się po wydzielonej drodze rowerowej, asfalcie i betonowych płytach. Część trasy pokonuje się leśnymi duktami, szczególnie na odcinku z Pucka do Gdyni. Z kolei między Swarzewem i Puckiem, a także Helem i Juratą szlak pokonuje się nawierzchnią szutrową. Nie brakuje tam też pagórków, które sprawiają, że trasa w tych miejscach może wydać się nieco bardziej uciążliwa niż na pozostałych odcinkach.


Na ten szlak mogą zdecydować się mniej doświadczeni rowerzyści, którzy planują wycieczkę rekreacyjną. Zwłaszcza że wyprawę można w kilku miejscach przerwać i przesiąść się na pociąg lub tramwaj wodny. Pokonanie całej trasy zajmuje do 10 godzin. Ze względu na ciekawe krajobrazy i dużą bazę noclegową, warto tę trasę rozłożyć na 2 dni.

Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się