Rowerowy Pierścień Solny „Salina Cracoviensis”

Długość: 86.1 km

Suma podjazdów: 607 m

Suma zjazdów: 604 m

Maksymalna wysokość: 422 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 190 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Rowerowy Pierścień Solny „Salina Cracoviensis”
Rowerowy Pierścień Solny „Salina Cracoviensis”
Rowerowy Pierścień Solny „Salina Cracoviensis”

Rowerowy Pierścień Solny „Salina Cracoviensis” to szlak rowerowy o długości 86.1 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 607 m podjazdów i 604 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 422.0 m n.p.m.

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Szlak dosyć wymagający z uwagi na dwa dość duże wzniesienia, pierwsze w rejonie Wieliczki (Chorągwica) i drugie przed Bochnią. Natomiast odcinek między Wieliczką a Bochnią tylko lekko pofałdowany płaski i malowniczy. Minusem jest dosyć duży ruch samochodowy przy przejeździe przez Wieliczkę i Bochnię, poza tym ruch mały i bardzo mały (przejechane w sobotę). W zdecydowanej większości asfalt, krótkie odcinki gruntowe. Najładniejszy odcinek ziemny jest tuż przed Bochnią, bardzo miła odmiana drogą przez las. Na tym odcinku może być miejscami problem z rowerem szosowym. Odcinek przez puszczę niepołomicką może być nużący i monotonny, zależy co kto lubi. Mi akurat pasuje taka relaksacyjna jazda po prostej przez puszczę :) Ogólnie miła, miejscami malownicza trasa, a jednocześnie będąca pewnym wyzwaniem z uwagi na podjazdy.

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa