Szlak Kłodawski

Długość: 74.0 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie

Szlak Kłodawski to okrężny, dwukierunkowy ze startem i metą w Pruszczu Gdańskim. Zaczyna się bardzo blisko dworca PKP. Nazwa szlaku pochodzi od rzeki Kłodawy, która płynie z Kaszub na Żuławy Wiślane. Na szlaku możemy spotkać się z wszelkiego rodzaju nawierzchniami.

Opinie użytkowników (2)

 • Trasa wiedzie w dużej części drogami asfaltowymi o niskim natężeniu, bez jakichś szczególnie ciekawych punktów ani krajobrazów. Z uwagi na krótki leśny odcinek terenowy nie nadaje się na szosę, a i gravel może mieć problem na odcinkach z "kocimi łbami".

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 2
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Odcinek na trasie Sobowidz - Żelisławki obecnie prowadzi już po dawnym szlaku kolejowym, łącząc się z wcześniejszym takim odcinkiem Żelisławki - Pszczółki. Na zdjęciu znajduje się właśnie opisywany nowy fragment szlaku. Stary ślad prowadzi po drodze, na której odbywa się normalny ruch samochodowy i nie ma pobocza, za to są podjazdy.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się