Rowerowy Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Długość: 74.1 km

Suma podjazdów: 999 m

Suma zjazdów: 1094 m

Maksymalna wysokość: 183 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 34 m n.p.m.

Rodzaje nawierzchni

asfalt: 10.18 km
utwardzona: 0.61 km
płyty betonowe: 1.77 km
kostka brukowa: 0.96 km
bruk: 1.55 km
szuter: 12.34 km
nieutwardzona: 32.85 km
brak danych: 13.87 km

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Tę trasę rozpoczyna się w Gdańsku, skąd jedzie się w kierunku Sopotu i Gdyni. Jest długości 75 km i poleca się ją doświadczonym rowerzystom, co wynika nie tylko z długiego dystansu. Pomimo tego, że na trasie są odcinki o łatwym poziomie trudności, zdecydowana większość, to szlak trudny. Nawierzchnia jest zmienna, miejscami przemierza się przez drogi asfaltowe, ale w większości jedzie się leśnymi duktami i drogami gruntowymi. Utrudnieniem są liczne wzniesienia z nie najlepszą nawierzchnią, więc cała jazda wystawia na próbę kondycję i umiejętności rowerzysty.

Ciężkie do pokonania podjazdy i zjazdy sprawiają, że nie każdym rowerem pokona się ten szlak. Rower, który najlepiej odnajdzie się w warunkach panujących na szlaku to MTB, Gravel, Cross lub Trekking. Pokonanie całej trasy innym rowerem będzie trudne, a w przypadku przyczepek do przewozu dzieci, wręcz niemożliwe. Cała trasa jest dobrze oznakowana i przejeżdża się przez mnóstwo malowniczych widoków, w tym staw, przy którym można odpocząć i zregenerować siły.


Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

  • Żeby ocenić szlak trzeba go umownie podzielić na dwa odcinki. Pierwszy, od startu w Gdańsku do (mniej więcej) wyjazdu z Gdyni, drugi zaś to wioski między Gdynią a zakończemiem w Wejherowie. Pierwszy odcinek to pożądne ścieżki leśne TPK z pojedynczymi wyjazdami do miasta i nieźle oznaczony szlak. Trzeba jednak przyznać, że im dalej od Gdańska tym jedno i drugie (nawierzchnia i oznaczenia) stają się coraz słabsze. Do tego stopnia, że po minięciu LOB Marszewo jedzie się często po korzeniach, a oznaczenia bywają wyraźnie zatarte lub zniszczone. Warto już tam odpalić komórkę ze śladem GPS. Widoki są tu typowo leśne. Można spotkać ptaki, gryzonie, lisy i innych przedstawicieli fauny TPK. Drugi odcinek zdaje się nam mówić "Witaj o nieliczny". Zauważalnie słabsza infrastruktura. Nie polecam polegać na szlakówkach. Często jedzie się po piachu. Widoki stają się typowo wiejskie z pięknym wyjątkiem w okolicach Rezerwatu Pełcznica.

    ogólna ocena:
    trudność: 3
    stan nawierzchni: 3
    widoki/krajobraz: 4
    ruch samochodów: brak
    rekomendowany rower: gravel / trekking
    szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie