Rowerowy Szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Długość: 75.0 km

Tę trasę rozpoczyna się w Gdańsku, skąd jedzie się w kierunku Sopotu i Gdyni. Jest długości 75 km i poleca się ją doświadczonym rowerzystom, co wynika nie tylko z długiego dystansu. Pomimo tego, że na trasie są odcinki o łatwym poziomie trudności, zdecydowana większość, to szlak trudny. Nawierzchnia jest zmienna, miejscami przemierza się przez drogi asfaltowe, ale w większości jedzie się leśnymi duktami i drogami gruntowymi. Utrudnieniem są liczne wzniesienia z nie najlepszą nawierzchnią, więc cała jazda wystawia na próbę kondycję i umiejętności rowerzysty.

Ciężkie do pokonania podjazdy i zjazdy sprawiają, że nie każdym rowerem pokona się ten szlak. Rower, który najlepiej odnajdzie się w warunkach panujących na szlaku to MTB, Gravel, Cross lub Trekking. Pokonanie całej trasy innym rowerem będzie trudne, a w przypadku przyczepek do przewozu dzieci, wręcz niemożliwe. Cała trasa jest dobrze oznakowana i przejeżdża się przez mnóstwo malowniczych widoków, w tym staw, przy którym można odpocząć i zregenerować siły.


Opinie użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się