Velo Huta - Duża Pętla

Długość: 57.6 km

Suma podjazdów: 291 m

Suma zjazdów: 291 m

Maksymalna wysokość: 258 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 186 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Velo Huta - Duża Pętla
Velo Huta - Duża Pętla
Velo Huta - Duża Pętla

Dostępna też jest krótsza wersja: Velo Huta - Mała Pętla.

Przydatne linki:

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (2)

 • Szlak biegnie częściowo przez obszar miasta jak i teren podmiejski od wschodu, ładnie pokazując kontrast pomiędzy częścią zurbanizowaną a wiejską. W jednym miejscu, po skręcie w prawo przed mostem na Niepołomice za chwilę szlak skręca i wiedzie prosto do prywatnego domu, także trzeba się wrócić i przejechać wałem. Swoją drogą warto nadłożyć trochę drogi i skoczyć na lody do Niepołomic :) Szlak nie jest oznakowany, więc jazda tylko po śladzie gps. W kilku miejsca, w szczególności w części południowej nawierzchnia jest bardzo nierówna, błotnista, zdecydowanie na rower crossowy. Długość szlaku, trochę podjazdów i odcinki terenowe mogą stworzyć trochę problemów z dziećmi, ale spotkaliśmy sporo rodzin z pociechami, które jechały w kierunku przylasku. Także nie znaczy, że się nie da :) Szlak można połączyć z małą pętlą przez nową hutę.

  ogólna ocena:
  trudność: 4
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 4
  ruch samochodów: średni
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie
 • Szlak ma parę mankamentów, na zasadzie przejedź 200 metrów, dojedź do czyjejś posesji, a potem zawróć i wróć tą samą trasą. Bez sensu. :D Jeden odcinek każe jechać obok wyraźnego znaku, że odcinek drogi prywatny i zakaz wjazdu, ale na szczęście bardzo łatwo to objechać. Trasa obejmuje jazdy ulicą, ale też poboczami pełnymi piachu i kamieni, więc polecam posiadać zapasową dętkę. Sama trasa bardzo spokojna, ładna, bo jeździmy głównie przez wsie i z małą ilością aut (jechałem w niedzielę).

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa