Dom Podcieniowy - Marynowy

nocleg
atrakcja
ul. Podcieniowa 19, 82-100 Marynowy
Korzystasz? Powiadom MPR, że znalazłeś go na Velomapie

Dom Podcieniowy stojący w sercu wsi Marynowy na Żuławach przyciąga nie tylko spojrzenia przechodniów. Regularnie ściągają do niego także turyści z całej Polski i nie tylko. Wybudowany na zlecenie Johanna Jacoba Ziemera w 1803 roku, aż po dzień dzisiejszy robi niesamowite wrażenie i zachwyca swoim pięknem i oryginalnością.

To idealne miejsce na wypoczynek dla rowerzystów podróżujących samotnie, z rodziną lub grupą przyjaciół. W jego okolicy jest wiele przepięknych terenów, które możesz odwiedzić na swoim jednośladzie. Przysłowiowy rzut kamieniem dzieli Cię od słynnych, nadmorskich szlaków rowerowych, takich jak Velo Baltica czy Szlak Mennonitów. Kawałek dalej rozciąga się też Trasa Rowerowa Mierzei Wiślanej i wiele innych, przepięknych odcinków. Dom Podcieniowy może być więc zarówno przystankiem na Twojej trasie, jak i doskonałym punktem wypadowym w przypadku krótszych wypraw po Żuławach.

Gospodarze zafascynowani przeszłością domu z chęcią zapoznają Cię z lokalną kulturą i historią. Po udanej wycieczce rowerowej możesz z powodzeniem spędzić czas na podziwianiu ich zbiorów narzędzi i sprzętów sprzed lat. Nudzić się w tym miejscu nie będą również dzieci, na które czeka wiele atrakcji, a w okresach wolnych od szkoły - rówieśników chętnych do zabawy.

W Domu Podcieniowym są miejsca noclegowe dla maksymalnie 13 osób. Do Twojej dyspozycji są:

- pokój 4-osobowy z łazienką, znajdujący się na parterze,

- pokój 5-osobowy z łazienką, znajdujący się na piętrze,

- pokój 4-osobowy bez łazienki, znajdujący się na piętrze.

Ceny noclegów są bardzo przystępne, zainteresowanie jest jednak duże. O możliwość wypoczęcia w wyjątkowym domu pytają nawet przypadkowi turyści, jadący nad morze. Lepiej się więc pośpiesz, jeśli chcesz delektować się klimatycznym pokojem, z którego okna rozciąga się wspaniały widok na staw, bocianie gniazdo oraz przepięknego „mustanga”.

Udogodnienia dla rowerzystów:

  • rowery na miejscu,
  • bezpieczne miejsce do przechowywania rowerów,
  • pomoc ze strony gospodarzy w planowaniu wycieczek rowerowych.
  • Szlaki rowerowe w pobliżu

    zrzutka mobilna velomapa