Podlaski Szlak Bociani

Długość: 416.9 km

Suma podjazdów: 811 m

Suma zjazdów: 760 m

Maksymalna wysokość: 266 m n.p.m.

Minimalna wysokość: 95 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Podlaski Szlak Bociani

Podlaski Szlak Bociani to szlak rowerowy o długości 416.9 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 811 m podjazdów i 760 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 266.0 m n.p.m.

Atrakcje w okolicy "Podlaski Szlak Bociani "

Inne szlaki w pobliżu

Ten szlak wchodzi w skład

Opinie użytkowników (2)

 • Szlak przejechany w zeszłym tygodniu w 95% (Białowieża - Cisowa Góra). Sam szlak piękny - 4 parki narodowe + suwalski krajobrazowy. Co charakterystyczne, szlak celowo omija większe miejscowości (top to Tykocin, Lipsk, Suraż). Oznacza to, że trzeba planować zakupy i jedzenie na/przy trasie. Po drodze masa kempingów, agro i spotów do spania na dziko. To był nasz pierwszy szlak z velomapa i była bardzo pomocna - jest super przejrzysta, natomiast ogromny mankament to brak skali. Można by też docelowo zaciągać spoty z wiatingu - to byłby sztos! I druga kwestia - przebieg szlaku na velomapie w paru miejscach jest inny niż ten na mapy.cz i w rzeczywistoście (zawsze to mapy.cz miały racje). Wymaga to pilnej poprawki, bo wprowadza często w błąd. Mowa o odcinkach m.in. Suraż - Turośń, Jaminy - Bartniki, Rudawka - Mikaszówka.

  ogólna ocena:
  trudność: 2
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak
 • Przejchałem ślad od Mogilnice do Białowieży. Tylko w momentach kiedy pokrywa się z greenvelo można liczyć na MORy. Duża część przebiega przez lasy lub pola więc często też trudno trafić na sklepik lub bistro. Nawierzchnia różna i znowu jeśli greenvelo to ok. Duzo szutru, piachu. Prawa taka, że faktycznie po drodze gniazd bocianów setki. Z kampingami też ubogo.

  ogólna ocena:
  trudność: 3
  stan nawierzchni: 3
  widoki/krajobraz: 3
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: mtb
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Nie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa