Szlak rowerowy Wokół Wyspy Sobieszewskiej

Długość: 27.6 km

Suma podjazdów: 17 m

Suma zjazdów: 19 m

Maksymalna wysokość: 15 m n.p.m.

Minimalna wysokość: -1 m n.p.m.

Zdjęcia użytkowników

dodaj swoje zdjęcie
Wokół Wyspy Sobieszewskiej
Wokół Wyspy Sobieszewskiej
Wokół Wyspy Sobieszewskiej
Wokół Wyspy Sobieszewskiej

Wokół Wyspy Sobieszewskiej to szlak rowerowy o długości 27.6 km. Podczas trasy rowerzyści pokonają 17 m podjazdów i 19 m zjazdów. Najwyższy punkt szlaku jest na wysokości 15.0 m n.p.m.

Atrakcje w okolicy "Wokół Wyspy Sobieszewskiej"

 • Śluza w Przegalinie - Śluza umożliwiająca żeglugę śródlądową między Martwą Wisłą i Przekopem Wisły. Składa się z dwóch śluz: czynnej „Południowej” (powstałej w latach 1975–1982) i nieczynnej od roku 1992 „Północnej” (oddanej do użytku w roku 1895).

Inne szlaki w pobliżu

Opinie użytkowników (1)

 • Fantastyczna trasa z pięknymi widokami i w miarę dobrą nawierzchnią. Odwiedzisz miejsca, do których nie trafisz samochodem (bo nie domyślisz się, że można tam wjechać). Ta trasa jest piękniejsza i lepiej wykonana od R10 (Karwia - Hel). 1. Sobieszewo - Orle W miejscowości wzdłuż ulicy jest ścieżka rowerowa. Gdy już wjedziesz w głąb lasu, poprowadzi Cię zadbana szutrówka. Widoki piękna, droga niemal płaska. Dzieci poradzą sobie! 2. Orle - Świbno Wydzielona ścieżka rowerowa, dobrze utrzymana nawierzchnia, piękne sielskie widoki, mnóstwo domków na wynajem. W Świbnie bar i sklepik spożywczy. Można się pożywić w sezonie. Dobra trasa dla dzieci / rodzin. Możesz tu dodatkowo wybrać się do ujścia Wisły (rower od połowy ścieżki wzdłuż brzegu Wisły trzeba raczej prowadzić). Na końcu ujścia jest rezerwat (zakaz wstępu) i platforma widokowa (w ciepły dzień przez lornetkę widać foki wygrzewające się na małej wysepce). Raczej nie ciągnij tutaj małych dzieci - zmęczą się, nie poprowadzą roweru po kamieniach. Z przyczepką raczej nie dojedziesz. 4. Świbno - Przegalina Piękna asfaltowa ścieżka, oddzielona od ulicy, z niezrównanymi widokami na Wisłę i Żuławy. W Świbnie możesz przeprawić się promem (odpłatnie) na drugą stronę Wisły (w stronę Janara, Mierzei Wiślanej). Dobra trasa dla dzieci / rodzin. 5. Przegalina - Sobieszewo (objazd pd. części Wyspy) W Przegalinie możesz wybrać trasę wzdłuż Wisły, w kierunku Tczewa (czyli opuścisz Wyspę i pognasz przepiękną asfaltową ścieżką na koronie wału przeciwpowodziwego). Ale nie musisz, to tylko opcja. Jeżeli kontynuujesz jazdę po Wyspie Sobieszewskiej - wjedziesz na wąską drogę asfaltową (równa, przyjemna do jazdy). Samochodów mało, w razie mijanki łatwo będzie Ci zjechać na pobocze. Widoki przepiękne. Warto jechać tędy po południu, gdy słońce doświetli krajobraz. Możesz łatwo zatrzymać się na postój przy brzegu Martwej Wisły. Dobra trasa dla dzieci / rodzin.

  ogólna ocena:
  trudność: 1
  stan nawierzchni: 4
  widoki/krajobraz: 5
  ruch samochodów: mały
  rekomendowany rower: gravel / trekking
  szlak odpowiedni dla rodzin z dziećmi: Tak

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Okazjonalnie będziemy wysyłać email z nowościami o stronie, ciekawymi rowerowymi treściami oraz ofertami od partnerów. W każdej chwili możesz się wypisać.

Zapisz się
mobilna velomapa