Trasa wirtualna. Tylko na papierze i planach. Może gdzieniegdzie pozostałości kilku znaczków na drzewach i latarniach. Ścieżek brak. Darujcie sobie!
Długość: 56.9 km
Suma podjazdów: 349 m
Suma zjazdów: 347 m
Maksymalna wysokość: 299 m n.p.m.
Minimalna wysokość: 215 m n.p.m.
Zdjęcia użytkowników
dodaj swoje zdjęcieTrasa wiedzie wokół miasta i swoją wycieczkę można rozpocząć w dowolnym miejscu. Ma łączną długość 56 km i w większości stopień trudności ocenia się jako łatwy. Szlak jest urozmaicony, jeśli chodzi o nawierzchnię. Jedzie się chodnikiem, jezdnią, leśnymi drogami i dwukierunkową ścieżką rowerową. Dużym problemem jest oznaczenie. Chcąc przebyć całą trasę, trzeba się liczyć z tym, że oznaczenia są niejednoznaczne, a czasem nie ma ich w ogóle. Warto więc zaopatrzyć się w mapę lub korzystać GPS.
Zabrzański Szal Rowerowy powstał w 2010 roku, ale przez przebudowy i inwestycje, jak budowa DTŚ, na przestrzeni lat nieco się zmieniał. Prowadzi przez większość dzielnic Zabrza i pomimo tego, że nie ma po drodze zbyt wielu zabytków, przejażdżka jest przyjemna i w części wśród ładnych leśnych widoków. Na trasę można wyruszyć całą rodziną, przy czym należy pamiętać, że zdarzają się odcinki, na których szlak poprowadzony jest razem z drogą o dość dużym natężeniu ruchu. W niektórych miejscach są strome podjazdy, które dla dzieci mogą być trudne.
Trasa rowerowa w województwie śląskim.
Trasa wirtualna. Tylko na papierze i planach. Może gdzieniegdzie pozostałości kilku znaczków na drzewach i latarniach. Ścieżek brak. Darujcie sobie!
Jak inni pisali. Darujcie sobie jak ktoś planuje. Przejechałem go pierwszy raz 7 lat temu i już wtedy był nieprzejezdny i trzeba było omijać kilka miejsc. Sytuacje, że szlak kieruje nas ruchliwą ulicą, gdzie obok prowadzi osiedlowa spokojna uliczka to też często się pojawiało. Generalnie możecie sobie elementy z tej trasy i posprawdzać, ale na upartego trasą nie polecam.
Dziś po raz drugi na przestrzeni trzech lat przejechałem ZSR i chyba po raz ostatni. Trasa zaskakuje brakiem oznakowania, a te które jest jest słabo widoczne. Są miejsca które nie da się przejechać. 400m jazdy p pokrzywach i krzaczorach sięgających do ramion. Ten odcinek to typowy survival!! Ktoś, kiedyś wytyczył ta trasę i o niej zapomniał. Jest mocno nieaktualna bo prowadzi np. przez prywatne posesje. Z całej trasy 60% nadaje się do jazdy z rodziną/dziećmi.
Szlak jest ogólnie słaby. Sam koncept szlaku dookoła miasta super, ale wykonanie słabe. Dałoby się go wytyczyć lepiej. Są fragmenty w miare ok, a są katastrofalne. Trzeba rzucić kasą i utwardzić fragmenty i będzie wtedy fajna trasa.
Trudno nazwać ten twór "szlakiem". Poprowadzony po mega ruchliwych drogach (lub wzdłuż nich). Na nielicznych kawałkach lasów/parków stan dróg również pozostawia wiele do życzenia. O "niespodziankach" w postaci prywatnych posesji, bramek, płótow a nawet terenu kościoła - nie mówiąc. Nie wiem kto "projektował/wytyczał" ten ślad ale chyba w życiu nie jechał rowerem. Ogólnie nie polecam, a już broń boże z małymi dziećmi.
Absurdalny hardkor. Szlak chyba wytyczyli urzędnicy nigdy nie wychodząc w teren. Na trasie spotkacie rozklekotane i dziurawe kładki, wykopy i koleiny po skończonych już budowowach, ploty i bramy prywatnych działek przez których teren przebiega szlak. Dla survivalowców 😅
VeloPlanner to nasz nowy zaawansowany planer tras rowerowych - uzupełnienie Velomapy.
Dzięki subskrypcji Premium zyskasz dostęp do zaawansowanych narzędzi planowania tras.
Twoja subskrypcja bezpośrednio wspiera dalszy rozwój Velomapy i całej społeczności!
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o nowościach na stronie oraz ciekawych rowerowych treściach.
Zapisz się do newslettera